Porady

Intercasa: Jak urządzić nowoczesną i funkcjonalną kuchnię?

21.04.2017

Nowoczesna kuchnia powinna stwarzać dogodne warunki do wykonywania codziennych czynności -  gotowania, pieczenia oraz krojenia. W takiej aranżacji ważny jest nie tylko wybór odpowiednich mebli, ale także wielofunkcyjnych sprzętów kuchennych oraz ich właściwe rozmieszczenie.

"Trójkąt kuchenny" lub wyspa

W kuchni wykonujemy mnóstwo czynności – od krojenia poprzez smażenie, aż po zmywanie po obiedzie. By usprawnić proces przygotowywania posiłków warto pomyśleć o funkcjonalnym rozmieszczeniu poszczególnych sprzętów kuchennych. Najpopularniejszą metodą jest ułożenie ich w tzw. "trójkąt kuchenny", w którym wierzchołkami są: lodówka, zlewozmywak oraz piekarnik.

W kuchni wykonujemy mnóstwo czynności – od krojenia poprzez smażenie, aż po zmywanie po obiedzie

W nowoczesnej aranżacji dobrze sprawdzi się także tzw. wyspa kuchenna. Zwłaszcza w przypadku dużych, przestronnych wnętrz. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne – wyspa może spełniać funkcję barku, mini jadalni lub centrum przygotowywania posiłków. Oprócz tego, daje możliwość zamontowania dodatkowej płyty, np. indukcyjnej lub drugiego piekarnika.

Połyskujące meble

W nowoczesnej kuchni najlepiej prezentują się minimalistyczne, połyskujące meble. Ich kolor może być dowolny – od klasycznego połączenie bieli i czerni po wyrazistą czerwień lub żółć. Minimalistyczny charakter mebli skutecznie przełamie błyszczący blat, np. marmurowy lub granitowy.

W nowoczesnej kuchni najlepiej prezentują się minimalistyczne, połyskujące meble

Nowoczesna kuchnia nie wyklucza jednak wykorzystania naturalnego materiału, jakim jest drewno. Drewno może zdobić nie tylko meble, ale także ściany czy podłogi. Ciekawym pomysłem będzie, m.in. połączenie połyskujących mebli i wyspy kuchennej z drewnianym dekorem.

Modny i wielofunkcyjny piekarnik

Oprócz mebli, istotny jest również wybór odpowiedniego sprzętu AGD, w tym modnego i wielofunkcyjnego piekarnika. W nowoczesnych aranżacjach najczęściej wybierane są piekarniki do zabudowy, które można montować na różnych wysokościach. Efektownym, a zarazem wygodnym dla użytkownika rozwiązaniem jest umieszczenie go na wysokości oczu - takie ustawienie ułatwi jego obsługę i pozwoli na swobodną kontrolę przygotowywanych potraw.

Oprócz mebli, istotny jest również wybór odpowiedniego sprzętu AGD, w tym modnego i wielofunkcyjnego piekarnika

By usprawnić pracę w kuchni warto wybrać model, który posiada różne funkcje. Na szczególną uwagę zasługują piekarniki Bertazzoni, dostępne zarówno w klasycznych, jak i nieco odważniejszych kolorach. Te włoskie kuchnie to wyjątkowe połączenie klasycznego stylu z nowoczesną funkcjonalnością. Każdy piekarnik posiada nie tylko podstawowe funkcje takie, jak termoobieg czy program automatyczny, ale także, m.in. tryb gotowania na parze oraz podgrzewania.

Dystrybutorem produktów Bertazzoni jest firma Intercasa.

źródło i zdjęcia: Intercasa

Firma powiązana:

Intercasa

Telefon 608 346 370
www.intercasa.pl, www.intercasa.com.pl
home@intercasa.pl

Intercasa