Porady

Quick-Step. Wskazówki dotyczące domu: Kwestia koloru

19.04.2012

Kolor, po jaki sięgniecie, może mieć znaczny wpływ na atmosferę Waszego wnętrza. Dlatego też istotne jest wybranie odpowiednich kombinacji barw, pamiętając, że kolor, światło i przestrzeń są ze sobą wzajemnie powiązane.

Quick-Step. Wskazówki dotyczące domu: Kwestia koloru

Kolory podłogi, sufitu i ścian mają istotny wpływ na sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń. Przez dobór kolorów można sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało większe, mniejsze, szersze, węższe, dłuższe, wyższe, jaśniejsze lub cieplejsze!

Żółty beż - SŁOŃCE, ZABAWA I OPTYMIZM

Podłogi z wzorem jasnego dębu, buku lub klonu mogą sprawić, że ciemny pokój stanie się bardziej słoneczny i wprowadzić do niego spokojniejszą atmosferę.    

Czerwień-pomarańcz - CIEPŁO, INTYMNOŚĆ I HARMONIA

Podłogi o wzorze wiśni lub merbau wywołują egzotyczny, ciepły efekt. Może on być dodatkowo podkreślony przez wstawienie kolonialnych i masywnych mebli.    

Brąz- ZIEMIA, WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO

Podłogi w tonacji brązu wprowadzają połączenie z ziemią i przyrodą oraz stanowią doskonałe tło dla rustykalnych mebli i mocnych jasnych kolorów.    

Biel-jasny beż- ŚWIATŁO, CZYSTOŚĆ I PONADCZASOWOŚĆ

Podłogi o rysunku jasnego klonu lub sosny norweskiej dodają jasności, przestrzeni i światła, wprowadzając do pomieszczenia bardziej współczesny klimat.    

Szarość - NEUTRALNA, SZYKOWNA I SPOKOJNA

Podłogi w szarych barwach świetnie pasują do modnych kolorów i ciepłych tonacji. Nadają też współczesnego wyglądu autentycznym meblom.

Źródło: Quick-Step

Więcej