Porady

Sofath: Jak pompa ciepła może poprawić komfort życia i odciążyć budżet domowy?

11.01.2017

Dlaczego miałbyś ograniczać użytkowanie swojej instalacji Sofath wyłącznie do ogrzewania domu, skoro energia cieplna dostępna jest przez cały rok?

Dzięki gamie swoich akcesoriów, Sofath proponuje Ci pełne spożytkowanie wszystkich możliwości pompy ciepła i projektuje dla Ciebie instalację na miarę wszystkich Twoich pragnień. Rozwiń zmysł oszczędzania i spraw sobie tym przyjemność!

Stały dostęp do wody o idealnej temperaturze to dziś bardzo ważne kryterium jakości życiaCiepła woda użytkowa

Stały dostęp do wody o idealnej temperaturze to dziś bardzo ważne kryterium jakości życia. Wpływ ceny ciepłej wody użytkowej na Twój budżet zależy od liczebności Twojej rodziny i Waszych codziennych potrzeb, ale przede wszystkim od rodzaju używanej do jej ogrzania energii. Sofath proponuje Wam nieograniczony dostęp do ciepłej wody. Możesz dokonywać znacznych oszczędności, uzyskując ciepłą wodę za pomocą dołączonej sekcji ciepłej wody użytkowej do swojej instalacji grzewczej Sofath. W sezonie grzewczym (od 5 do 8 miesięcy w zależności od regionu), c.w.u. jest produkowana, bez dodatkowych kosztów, przez domową pompę ciepła dzięki systemowi bezpośredniego odzysku energii w zasobnikowym podgrzewaczu. W sezonach przejściowych system może korzystać dodatkowo z grzałki elektrycznej, a latem gdy instalacja grzania domu nie pracuje – zbiornik na ciepłą wodę o pojemności 240, 300 lub 400 litrów działa tak jak tradycyjny elektryczny podgrzewacz wody. Roczne zużycie energii elektrycznej może być jeszcze bardziej ograniczone, gdy instalacja wykorzystywana jest latem do klimatyzacji mieszkania lub do podgrzewania wody w basenie, ponieważ równocześnie pompa ciepła wykorzystuje ciepło robocze do produkcji ciepłej wody użytkowej.

C.w.u. może być także produkowana w całości i przez cały rok przez niezależne pompy MI 134 lub BECT, które pozyskują indywidualnie energię cieplną z gruntu (około 30 m2 kolektora wystarczy do ogrzewania 300-litrowego zbiornika) lub z powietrza.

 Niezależnie od zastosowanej technologii, niektóre systemy grzewcze Sofath posiadają opcję chłodzenia pomieszczeńKlimatyzacja pomieszczeń domu

Wyobraź sobie przyjemny chłód w całym domu w samym środku lata…

Niezależnie od zastosowanej technologii, niektóre systemy grzewcze Sofath posiadają opcję chłodzenia pomieszczeń. Wystarczy latem odwrócić kierunek przepływu czynnika roboczego, aby odprowadzić do gruntu ciepło pobrane w domu. Moduł termiczny wychwytuje ciepło z powietrza w pomieszczeniach za pomocą klimakonwektorów. Ciepło jest odprowadzane do gruntu na zewnątrz za pomocą zagłębionego w ziemi kolektora gruntowego. W systemie Natea, klimakonwektory działają w trybie bezpośredniego rozprężania, a czynnik roboczy jest używany w całej instalacji. W systemach Termeo i Caliane klimakonwektory działają w połączeniu z systemem wodnym i mogą być wykorzystywane jednocześnie do dystrybucji ciepła.

Pompa ciepła używana do ogrzewania domu może podgrzewać także wodę w Twoim domowym baseniePodgrzewanie wody w basenie

A gdybyś tak mógł korzystać dłużej ze swojego basenu? Wyobraź sobie przyjemność kąpieli w wodzie o idealnej temperaturze bez rujnowania swojej kieszeni!

Pompa ciepła używana do ogrzewania domu może podgrzewać także wodę w Twoim domowym basenie. System ogrzewania geotermicznego pozyskuje energię cieplną zmagazynowaną w gruncie za pomocą kolektora zagłębionego w ziemi, w którym krąży czynnik roboczy lub glikol. Następnie oddaje ją do grzewczego obiegu wodnego basenu za pomocą wysokowydajnego płytowego wymiennika ciepła wykorzystując jego dużą powierzchnię wymiany ciepła. Automatyczna regulacja umożliwia równoczesne ogrzewanie domu i basenu, przy czym w sezonach przejściowych priorytet ma ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych.

źródło i zdjęcia: Sofath

Firma powiązana:

Sofath

Telefon 71 345 00 77
www.sofath.pl
biuro.sofath@dedietrich.pl

Sofath