Porady

Anwis: Roleta zewnątrzna - blokada przed włamaniem

05.10.2016

Nawet bardzo dobre okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed włamaniem. Można jednak uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo zamontujemy rolety zewnętrzne wyposażone w skuteczne zabezpieczenia.

Blokady montowane w listwie dolnej lub zamkowej rolety zewnętrznej

RYGIEL RĘCZNY – zamontowany z obu stron listwy dolnej pancerza, uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Zablokowanie następuje poprzez ręczne zasuniecie rygli.

RYGIEL AUTOMATYCZNY – nie wymaga obsługi ręcznej, działanie polega na automatycznym wysunięciu i wsunięciu sworzenia rygla w otwory wykonane w prowadnicach.

ZAMEK BASKWILOWY – zamontowany w listwie dolnej lub listwie zamkowej. Przekręcenie kluczyka powoduje wysunięcie z obydwu stron listwy końcowej sztab, wsuwanych w otwory prowadnic

Nawet bardzo dobre okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed włamaniem

Blokady montowane w listwie dolnej lub zamkowej rolety zewnętrznej

Blokady montowane w skrzynce rolety zewnętrznej

WIESZAK ZABEZPIECZAJĄCY LOCK TO PLAY – praca wieszaków polega na dociśnięciu i zablokowaniu od góry zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie jej od zewnątrz

Blokady montowane w skrzynce rolety zewnętrznej

KĄTOWNIK BLOKUJĄCY – opatentowany przez ANWIS system blokuje listwę pancerza przy próbie podniesienia rolety z zewnątrz.

Opatentowany przez ANWIS system blokuje listwę pancerza przy próbie podniesienia rolety z zewnątrz

Inne metody zabezpieczeń

Wybór elektrycznego sposobu sterowania roletami zewnętrznymi daje komfort operowania osłonami, a także właściwe zamknięcie wszystkich rolet dzięki sygnałowi zwrotnemu na pilocie. Skutecznie odstraszy intruzów opcja symulacji obecności. Dodatkowym zabezpieczeniem wnętrza przed włamaniem jest również zastosowanie elektrostoperu – zintegrowanego z roletami zewnętrznymi systemu alarmowego.

źródło i zdjęcia: ANWIS Sp. z o.o.

Firma powiązana:

ANWIS Sp. z o.o.

Telefon 54 412 88 00
www.anwis.pl
anwis@anwis.pl

ANWIS Sp. z o.o.