Porady

Bruk-Bet: Szarość ciągle w modzie

09.08.2016

Od kilku sezonów w ogrodach niezaprzeczalnie króluje szarość. Jeszcze do niedawna kojarzona z niczym niewyróżniającą się płytą chodnikowa, dziś stanowi ulubiony kolor projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu.

Kierując się zasadą „mniej znaczy więcej”, koncentrujemy się na sprawdzonych rozwiązaniach wykorzystujących szarość jako barwę dominującą. Połączenie jej z intensywnymi w wybarwieniu elementami elewacji, kolorową roślinnością lub soczystą zielenią wypielęgnowanego trawnika daje prawdziwie efektowny obraz całości – podpowiada Tomasz Ługowski – szef działu projektowego firmy Bruk-Bet.

Mnogość barw, od nasyconego grafi tu, przez odcienie stali i srebra, aż po złamaną biel, pozwala stworzyć kompozycje, które cechuje ponadczasowa elegancja. Prostota wcale nie jest nudna. Elegancki design jest kluczem do wielu aranżacji – zarówno tych, czerpiących z nowoczesnego minimalizmu, jak i utrzymanych w duchu klasyki. Nadmierne zróżnicowanie kolorystyczne oraz zbyt duża zmienność formatów i faktur nigdy nie będą się dobrze prezentować.

Zdecydowanie lepiej sprawdzą się kompozycje oparte na 2 barwach podstawowych, które mogą stanowić swoje uzupełnienie lub zostać użyte na zasadzie kontrastu. Podobne rozwiązania można zastosować dobierając elementy o zróżnicowanych rozmiarach – rozległe powierzchnie z wykorzystaniem dużych formatów warto poprzecinać lub wykończyć drobną kostką. Tak zaprojektowana przestrzeń nabierze lekkości i dynamiki.

źródło i zdjęcie: Bruk-Bet

Firma powiązana:

BRUK-BET

Telefon 801 209 047
www.bruk-bet.pl
biuro@bruk-bet.pl

BRUK-BET