Porady

Uzin: Systemy do układania płytek ceramicznych i kamienia

13.09.2016

Marka codex oferuje najwyższej jakości produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia na każdym etapie prac: od mas wyrównujących podłoże, uszczelnień, środków gruntujących po zaprawy klejowe i fugi w szerokiej palecie kolorów.

Zaprawy klejowe

Najwyższej jakości, ekologiczne  zaprawy klejowe  do wybranego rodzaju i formatu okładzin z płytek. W ofercie marki codex znajdują się kleje do stosowania  wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń.

Najwyższej jakości, ekologiczne  zaprawy klejowe  do wybranego rodzaju i formatu okładzin z płytek

Środki gruntujące

Szybkoschnące grunty poprawiające przyczepność powierzchni. W zależności od zastosowania należy wybrać preparat do stosowania na chłonne lub niechłonne podłoże.

Uszczelnienia

Nakładane wałkiem uszczelnienie w płynie do standardowych zastosowań wnętrzarskich lub wyjątkowo odporna na mróz masa uszczelniająca do stosowania na balkonach, tarasach i w nieckach basenowych.

Nakładane wałkiem uszczelnienie w płynie do standardowych zastosowań wnętrzarskich

Fugi

Dobre fugi nie tylko są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Ważna jest także optyka związana z szerokością spoiny oraz jej kolorem. Klasyczna fuga marki codex występuje w 28 kolorach oraz daje możliwość szerokości 1-6 mm.

Dobre fugi nie tylko są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne

Na ostateczny efekt prac glazurniczych składa się kilka ważnych aspektów, czyli rodzaj i sposób przygotowania podłoża, parametry kleju oraz dobór odpowiednich płytek. Wybierajmy materiały wysokiej jakości, przestrzegajmy zasad sztuki budowlanej i zaleceń producentów. Tylko takie połączenie daje gwarancję, że okładzina z płytek ceramicznych będzie spełniać swoje funkcje użytkowe i dekoracyjne przez wiele lat.

źródło i zdjęcia: Uzin Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Uzin Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Polska Sp. z o.o.