Porady

Kärcher: Zachowaj odpowiednią postawę podczas sprzątania

06.09.2016

Sprzątanie nierozłącznie wiąże się z wdrapywaniem się na meble, sięganiem we wszystkie kąty, balansowaniem na drabinie. Nic dziwnego, że po tak pracowitym dniu mogą pojawić się bóle pleców czy barków. Poniższe rady pozwolą zachować podczas sprzątania właściwą postawę ciała, a dzięki temu uniknąć przykrych dolegliwości.

Rada 1

Podczas sprzątania stójmy prosto. To nasze ramiona mają wykonać pracę, nie angażujmy w to pleców. Podczas odkurzania trzymajmy uchwyt luźno i zginajmy ramię na wysokości talii. Dyszę podłogową przesuwajmy idąc do przodu i do tyłu a nie poruszając ramionami. W ten sposób zachowamy odpowiednią postawę i zdrowe plecy.
Właściwa postawa jest ważna. Dlatego urządzenie, którym czyścimy musi być zawsze dostosowane do naszego wzrostu. Aby nie powodować napięcia pleców uchwyt od odkurzacza czy mopa powinien zawsze być długości odpowiadającej wysokości na jakiej znajdują się nasze barki. Niektóre urządzenia są wyposażone w lance teleskopowe, które można dowolnie regulować. Są też odkurzacze, które mają regulację mocy na uchwycie, co sprawia, że nie trzeba się schylać. Przykładem takiego urządzenia jest VC 6 Premium marki Kärcher, który posiada również poręczne schowki na akcesoria. W tym modelu akcesoria wymienimy bez potrzeby schylania się. Pierścień Easy Slider sprawia, że odkurzacz sprawnie omija przeszkody takie jak futryny czy meble. Natomiast unikalny system Quick Click pozwala łatwo i szybko zmieniać akcesoria.

Wybierzmy na sprzątanie taki moment, gdy będziemy mieli nastrój i czas, by na spokojnie się tym zająć

Rada 2

Brak czasu i stres dnia codziennego sprawiają, że również sprzątając działamy gorączkowo. Nie osiągamy wówczas najlepszych rezultatów, a dodatkowo możemy nadmiernie obciążać swoje plecy i stawy. Dlatego wybierzmy na sprzątanie taki moment, gdy będziemy mieli nastrój i czas, by na spokojnie się tym zająć. Dodatkowo podczas porządków warto skorzystać z pomocnika. W tej roli świetnie odnajdzie się parownica SC 1 marki Kärcher. Dzięki niej szybko i łatwo wyczyścimy twarde podłogi, armaturę kuchenną i łazienkową, oraz wiele innych powierzchni. I to bez użycia detergentów. Cząsteczki pary wnikają między brud a czyszczoną powierzchnię, dzięki czemu skutecznie odspajają cały nagromadzony brud. Parownica SC 1 w standardzie jest wyposażona w okrągłą szczotkę, dyszę Power, dyszę do detali, dysze ręczną oraz zawór bezpieczeństwa i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Całe wyposażenie zwiększa komfort pracy i zakres zastosowań.

Ważne jest by pracować metodycznie

Rada 3

Oszacowano, że corocznie w polskich domach dochodzi do 2,7 mln wypadków. Wielu z nich można by uniknąć, na przykład używając antypoślizgowej drabiny i odpowiedniego obuwia. Dzięki rozwiązaniom firmy Kärcher drabina w ogóle może stać się w wielu przypadkach zbędna. Specjalna przedłużka do myjki do okien pozwala czyścić oranżerie, okna sufitowe czy inne wysoko położone okna z poziomu podłogi. Myjka do okien WV 2 Plus marki Kärcher to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam zapomnieć o smugach czy zaciekach na szybach. Myjka ta skutecznie czyści wszelkiego rodzaju powierzchnie szklane nie tylko okna ale też lustra, stoły etc. Myjka pracuje jak odkurzacz ściągający wodę i pozostawiający szybę nieskazitelnie czystą.

Myjka ta skutecznie czyści wszelkiego rodzaju powierzchnie szklane nie tylko okna ale też lustra, stoły

Rada 4

Podsumowując – ważne jest by pracować metodycznie. I to w każdym przypadku. Nawet gdy sprzątamy stół po śniadaniu wesprzyjmy ramię, którym zgarniamy okruchy o stół – odciążymy w ten sposób plecy. Nawet wiadro z wodą do mycia podłogi można nieść nieprawidłowo, obciążając przy tym kręgosłup. Poprawnie powinniśmy nieść je w obu rękach blisko ciała – wtedy ciężar najlepiej się rozkłada.

źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.