Porady

Bosch: Drewniane motyle: wspomnienie lata w pokoju Twojego dziecka

02.09.2016

Lato zbliża się ku końcowi a Dremel podpowiada jak zatrzymać je w domu na dłużej. Doskonałym sposobem na zachowanie pięknych wakacyjnych wspomnień przez caly rok jest wykonanie dekoracji, które przywodzą na myśl wspaniałe ciepłe dni. Wykonaj z nami zawieszkę z drewnianymi motylami i umieść ją na przykład w pokoju dziecka. Będzie Was zachwycać przez cały rok.

Potrzebne materiały i narzędzia:

 • Drewno lub płyta MDF o grubości 3 mm
 • Farba bezpieczna dla dzieci
 • Sznurek
 • Drobne, kolorowe koraliki ozdobne
 • Pisak i piasek do embossingu
 • Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 200 Series
 • Uchwyt uniwersalny Dremel (4486)
 • Spiralna uniwersalna końcówka do cięcia Dremel (561)
 • Zestaw precyzyjnych wierteł Dremel (628)
 • Trzpień Dremel SpeedClic (SC402)
 • Tarcze ścierne do wykańczania powierzchni Dremel SpeedClic, średnia i drobna ziarnistość (511S, 512S)
 • Palnik Dremel Versatip™ 2000-6 Hobby z nożem do wypalania drewna i końcówką do usuwania farby

Krok 1

Wytnij kształty i przenieś kontury na kawałki lekkiego drewna lub płyty MDF

Narysuj wzór jednego większego i dwóch mniejszych motyli na papierze - możesz odrysować je wybranego szablonu lub stworzyć własny projekt. Następnie wytnij kształty i przenieś kontury na kawałki lekkiego drewna lub płyty MDF. W narzędziu Dremel 200 Series, zamocuj uchwyt uniwersalny Dremel (4486) i wybierz spiralną uniwersalną końcówkę do cięcia (561), którą wytniesz elementy z drewna.

Krok 2

Wygładź krawędzie cięcia, używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 Series

Wygładź krawędzie cięcia, używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 Series wyposażonego w trzpień bSpeedClic (SC402) i tarczę ścierną SpeedClic o ziarnistości zgrubnej/średniej (511s) lub drobnej (512s) w zależności od potrzeb (tak, jak to pokazano na zdjęciu). Następnie wywierć otwory o średnicy nieco większej od średnicy sznurka w górnej części motyli, używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 Series wyposażonego w uchwyt uniwersalny Dremel i odpowiednie wiertło z zestawu precyzyjnych wierteł (628).

Krok 3

Pomaluj motyle farbami w żywych kolorach i pozostaw je do wyschnięcia

Pomaluj motyle farbami w żywych kolorach i pozostaw je do wyschnięcia. Jeśli chcesz, aby miały jeszcze bardziej finezyjne wzory, użyj pisaka do embossingu do narysowania i wypełnienia niektórych z pomalowanych obszarów a następni posyp je pudrem do embossingu. Strząśnij nadmiar pudru z motyla, a pozostały podgrzej, używając palnika Dremel Versatip z końcówką do usuwania farby. Pozostałe obszary motyli ozdób używając palnika Dremel Versatip z nożem do wypalania drewna.

Krok 4

Połącz ze sobą motyle za pomocą sznurka i zrób pętlę do zawieszenia ozdoby nad największym z motyli

Połącz ze sobą motyle za pomocą sznurka i zrób pętlę do zawieszenia ozdoby nad największym z motyli. Na sznurek pod najmniejszym motylem nawlecz kilka paciorków i zabezpiecz je supłem. Zawieś gotowy projekt w wybranym miejscu i ciesz się wspomnieniami lata przez cały rok.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.