Porady

Woda ujarzmiona po mistrzowsku. Sopro prezentuje jednoskładnikową, wysokowydajną zaprawę uszczelniającą DSF®

25.08.2016

Wykonanie skutecznej hydroizolacji w pomieszczeniach narażonych na oddziaływanie wody czy wilgoci to obecnie jeden z najważniejszych etapów prac przygotowawczych pod okładzinę końcową. Jego pominięcie może skutkować przykrymi konsekwencjami podczas użytkowania, nie wspominając już o potencjalnych zniszczeniach wykonanej okładziny. Jak „ujarzmić” ten problem? Najlepiej po mistrzowsku – stosując wysokiej jakości materiały uszczelniające firmy Sopro.

Mistrzowskie przygotowanie

Niedostateczna dbałość o właściwe wykonanie prac hydroizolacyjnych w obrębie pomieszczeń narażonych na działanie wody jest niczym sportowy falstart – dyskwalifikuje już na starcie, ostrzegając przed późniejszymi konsekwencjami tego zaniedbania. A jest ich wiele: zalane pomieszczenia, konieczność szybkiego remontu i straty z nim związane, a w najgorszym przypadku roszczenia odszkodowawcze czy negatywny wpływ na zdrowie użytkowników.

Pomieszczenia obciążone wilgocią posiadają zazwyczaj okładzinę z płyt lub płytek ceramicznych. Należy jednak podkreślić, że okładzina ceramiczna w pomieszczeniu wilgotnym sama w sobie nie posiada właściwości uszczelniających. W przypadku projektowania lub wykonywania pomieszczenia narażonego na oddziaływanie wilgoci, konieczne jest zastosowanie trwałego i niezawodnego uszczelnienia, zaś fugi wraz z okładziną należy traktować jako układ wodoprzepuszczalny – podkreśla Daria Bielska-Muszalik, Product Manager Sopro.

Wystarczy kilka prostych kroków, by zapobiec problemom i zawczasu zabezpieczyć łazienkę, taras czy basen stosując uszczelnienie Sopro, które w pomieszczeniach wilgotnych czuje się „jak ryba w wodzie”.

Urodzony zwycięzca w wodnych konkurencjach

DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka – swoją rolę spełnia bowiem już przy 2 mm warstwie, co w kontekście wydajności produktu jest prawdziwym ewenementem na polskim rynku chemii budowlanej - gwarantuje, że konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha. Aplikacja zaprawy jest bardzo prosta i można ją wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową.

Po  związaniu, Sopro DSF® 523 tworzy elastyczną, wodoszczelną powłokę, chroniąc wszystkie warstwy znajdujące się pod uszczelnieniem. Zaprawę można nanosić na wilgotne oraz niewysezonowane podłoże betonowe np. świeżo wykonany jastrych, mineralne podłoża z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych czy murów o pełnych spoinach i równej powierzchni, ale DSF poradzi sobie doskonale również w zbiornikach wody użytkowej do 4 m głębokości.

Wodne konkurencje budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania – tu nie ma bowiem miejsca na pomyłki. By nie zostać zdyskwalifikowanym jeszcze przed startem postawmy na sprawdzone i pewne rozwiązania, by nasze projekty wykonawcze „nie poszły na dno”.

Zużycie: ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości warstwy

Na zdjęciu widać nakladanie warstwy uszczelnienia zespolonego Sopro DSF® 523

źródło i zdjęcia: Sopro

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska