Porady

Wygoda i styl z Cersanit

22.08.2016

Przy planowaniu nowej łazienki czeka Cię wiele ważnych decyzji, w tym zakup miski toaletowej. Alternatywą dla tradycyjnego kompaktu jest nowocześniejszy model – podwieszany. Dlaczego warto go wybrać? W nowoczesnych łazienkach najczęściej montowane są miski toaletowe podwieszane na stelażach podtynkowych. Mają one bowiem wiele zalet, zarówno użytkowych, jak i estetycznych. Poznaj niektóre z nich.

Czysto i higienicznie
Do niewątpliwych plusów rozwiązań ze stelażem podtynkowym możemy zaliczyć bezproblemowe sprzątanie. Wisząca miska nie styka się z podłogą, dzięki czemu przestrzeń pod nią jest łatwo dostępna. Natomiast większość elementów (np. zagięcie kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki), które w przypadku tradycyjnych kompaktów sprawiają najwięcej kłopotów przy czyszczeniu, jest ukryta. Dodatkowo, decydując się na miskę do stelaża, mamy do wyboru różne modele, różniące się m.in. kształtem, wymiarami oraz funkcjonalnością. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na zastosowane innowacje. Marka Cersanit oferuje np. bezkołnierzowe miski toaletowe CleanOn, z powierzchnią antybakteryjną Silver Protect czy ułatwiającą czyszczenie – CleanPro.

Oszczędność przestrzeni
Nad podtynkową instalacją uzyskujemy przestrzeń wykorzystywaną zwykle do zbudowania otwartej półki na kosmetyki lub też zamkniętej, sięgającej sufitu szafki (to rozwiązanie jest szczególnie przydatne w małych łazienkach). Jeśli priorytetem jest oszczędność miejsca, warto zwrócić uwagę na głębokość i szerokość stelaża. Do bardzo małych pomieszczeń marka Cersanit oferuje modele, które umożliwiają spłaszczenie zabudowy aż do 11,5 cm (Slim & Silent).

Dobry wygląd
Dzięki zabudowie instalacje i spłuczka są całkowicie ukryte, a na widoku pozostaje jedynie miska oraz elegancki przycisk spłukujący (do wyboru w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych). Obudowę można natomiast wykończyć zgodnie z aranżacją całej łazienki, co sprawi, że wnętrze stanie się bardziej jednolite, uporządkowane i spójne.

Oszczędność wody
Wybór rozwiązań podtynkowych to także wymierne korzyści finansowe, wynikające ze zmniejszonego zużycia wody. Innowacyjny zawór napełniający marki Cersanit pozwala zaoszczędzić czteroosobowej rodzinie nawet do 14 400 l wody rocznie dzięki regulacji ilości spłukiwanej wody (dwudzielne przyciski 2/4 lub 3/6 l) oraz opóźnionemu mechanizmowi napełniania.

Pewność i wygoda
Stelaż podtynkowy zapewnia wytrzymałą podporę (utrzymuje obciążenie do 400 kg) i jest łatwy do zamontowania. Składa się z mocnej stalowej konstrukcji i przyłączy instalacyjnych. Rama podtrzymuje zbiornik spłukujący oraz miskę. Solidny, trwały stelaż gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dla osób niepełnosprawnych lub starszych udogodnieniem jest możliwość montażu stabilnego uchwytu.
 
Do każdej łazienki
Wybierając model stelaża, należy wziąć pod uwagę wielkość łazienki oraz jej układ. Ruchome uchwyty montażowe umożliwiają zniwelowanie nierówności ściany. Obrót stopy konstrukcji jest potrzebny, kiedy chcemy umieścić toaletę w narożniku. Regulacja wysokości ramy pozwala na jej idealne dopasowanie do pomieszczenia – np. aby zamontować toaletę pod oknem lub pod skosem poddasza, niezbędne będzie obniżenie urządzenia. W takim przypadku warto wybrać model Slim & Silent, którego wysokość można regulować od 103,5 do 123,5 cm.

Dyskrecja
Obudowa toalety wycisza odgłosy napełniania zbiornika i spłukiwania, a dodatkowa izolacja akustyczna obniża poziom hałasu nawet do 22 dB (dla porównania 20 dB to głośność szumiących liści).

Wybieraj rozsądnie
Ewentualna wymiana zepsutego stelaża wiąże się z poważnym remontem łazienki. Dlatego warto wybierać produkty wysokiej jakości, a o tej świadczyć może długa gwarancja producenta. Przykładowo, stelaż Hi-Tec ma aż 15 lat gwarancji na ramę oraz 10 lat na wyjątkowo szczelny i wytrzymały zbiornik. SLIM & SILENT Nawet w bardzo małej łazience można zapewnić sobie komfort i wygodę. Wybierając możliwie najmniejsze dostępne modele ceramiki, stworzymy pomieszczenie w pełni funkcjonalne, w ktorym zmieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty. Spośrod stelaży podtynkowych polecamy model Slim & Silent, ktory po zabudowaniu może mieć głębokość zaledwie 11,5 cm. Udało się to osiągnąć dzięki ultracienkiemu zbiornikowi o grubości 8 cm. Jego dodatkową zaletą jest izolacja akustyczna (wyciszenie odgłosow płynącej wody).

Zaawansowana technologia. Hi-Tec to stelaż ze stabilną, ciężką ramą o podwyższonej wytrzymałości. Ocynkowane uchwyty są zabezpieczone przed korozją. Możliwość instalacji na nierownych powierzchniach i w narożnikach.
Slim & Silent spodoba się właścicielom małych łazienek i toalet dla gości. Oprócz cienkiego zbiornika ma regulację wysokości i możliwość obrotu stopy o 360o.

RADA ARCHITEKTA KAI KOWACZ: MISKA CZY KOMPAKT?
W nowoczesnym projektowaniu wnętrz wolnostojący kompakt odchodzi powoli do lamusa. Wyjątek stanowią łazienki stylowe, np. urządzane na modę angielską lub w duchu retro. Miski wiszące wypierają kompakty z wielu powodów. Dla mnie najważniejszym argumentem przemawiającym za stelażem jest oszczędność przestrzeni, bo w typowych mieszkaniach łazienki najczęściej są niewielkie. Taki sposób montażu pozwala rzeczywiście zachować większą przestronność, a dodatkowo optyczne powiększa powierzchnię – zawieszenie wyposażenia nad podłogą sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniej zabudowane.  

źródło i zdjęcie: Cersanit

Firma powiązana:

Cersanit (Rovese S.A.)

Telefon 801 01 44 44
www.cersanit.com.pl

Cersanit (Rovese S.A.)