Porady

OKNOPLAST: Rysa na oknie – jak się jej pozbyć?

11.08.2016

Oczywistym jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto dbać o szyby, by nie doprowadzać do zarysowań. Stosujmy zatem delikatne środki i szmatki do mycia (polecamy nasz poradnik "Jak skutecznie myć okna"). Jeżeli jednak dojdzie już do zarysowań – głowa do góry!

Gdy rysy na szybie są niewielkie, pokonamy je domowymi sposobami. Możemy wykorzystać wybielającą pastę do zębów. Nakładamy jej niewielką ilość na delikatną szmatkę i przez kilka minut pocieramy rysę. Jeżeli nie widzimy efektów, albo są one niezadowalające, nałóżmy pastę na rysę i zostawmy na kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin. Jeśli i to nie pomoże, warto przejść do bardziej profesjonalnego sposobu.

Kupmy w sklepie budowlanym (albo po prostu zamówmy w internecie) specjalny specyfik do polerowania szkła. Przed zastosowaniem koniecznie (!) sprawdźmy instrukcję jego użycia. Jeśli i po tym rysa nadal widnieje na szybie, musimy udać się po pomoc do fachowców, którzy wyszlifują szkło, a potem je wypolerują. Zanim jednak skorzystamy z pomocy profesjonalnej firmy, zapytajmy o cenę. Może się bowiem okazać, że koszt wymiany szyby na nową będzie mniejszy niż szlifowanie i polerowanie.

źródło i zdjęcia: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST