Porady

Elfa: Jak stworzyć swoją pralnię?

02.08.2016

Najbardziej frustrującą czynnością przy praniu jest często brak wolnej przestrzeni do sortowania i składania, a potem do przechowywania detergentu, płynu zmiękczającego, spinaczy do prania, wszystkich tych niepasujących skarpet oraz całego mnóstwa innych rzeczy kryjących się w zakamarkach pomieszczenia pralni, których nie ma gdzie położyć. Chcemy przyjść ci z pomocą w znalezieniu miejsca na wszystkie te przedmioty! Przejrzyj nasze wspaniałe pomysły, w jaki sposób przywrócić porządek w pomieszczeniu pralni. Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużą, czy małą przestrzenią na ten cel, zorganizuj ją wykorzystując wieszaki do suszenia i/lub inteligentny system koszy, a dzień w którym robisz pranie, okaże się mniej uciążliwy!

Nasze torby mesh nadają się idealnie do pralniKomfortowa pralnia

Dobrze zaplanowana pralnia powinna mieć przewiewne półki ażurowe, kosze na pranie oraz kosze w celu zachowania porządku i łatwego dostępu. Upewnij się, czy posiadasz miejsce do sortowania i składania wypranych rzeczy oraz odpowiedni koszadowania brudnego prania. Złożony wieszak do suszenia a rozłożony da świetny pogląd na stan suszenia.

Idealne akcesoria do pralni

Rozwieś swoje koszulki i bluzki na wieszakach i połowa pracy już za TobąNasze torby mesh nadają się idealnie do pralni. Mogą być wpięte w szynę poziomą za jednym mrugnięciem oka. Nawet, jeśli jakaś czerwona skarpetka zawieruszy się wśród białych koszulek, można ją z łatwością wyjąć z kosza, jako że kosz jest zapinany na rzep dla lepszego dostępu.

Pomocny drążek na ubrania

Kiedy masz mało miejsca na pranie, wieszak do suszenia jest idealnym rozwiązaniemJeśli nie posiadasz suszarki do rozwieszenia prania w pralni, możesz wykorzystać drążek, jako praktyczne rozwiązanie, gdzie powiesisz ubrania. Rozwieś swoje koszulki i bluzki na wieszakach i połowa pracy już za Tobą. Tak wyschnięte ubrania są dużo łatwiejsze do wyprasowania, gdyż nie są zbytnio pogniecione.

Oszczędność miejsca z wieszakiem do suszenia

Zamontuj organizator na szynach pionowychKiedy masz mało miejsca na pranie, wieszak do suszenia jest idealnym rozwiązaniem. Kiedy jest rozłożony pomieści całkiem sporo ubrań. Kiedy jest złożony, zajmuje niewiele miejsca. Można go bardzo łatwo zamontować na szynach pionowych.

Zawieszane na haczykach

ZamonDzięki zastosowaniu koszy lub torby mesh, Twoje pranie, niezależnie od tego czy brudne lub czyste, będzie odpowiednio wentylowanetuj organizator na szynach pionowychZamontuj organizator na szynach pionowych. Następnie wepnij haczyki, które będą użyteczne do zawieszenia szczotki do zamiatania, ręczników lub innych rzeczy. Dzięki haczykom masz łatwy dostęp do wszystkich często używanych przedmiotów. Jeśli zawiesisz tam mopa, postaw pod min wiadro, aby do niego ściekała woda. Haczyki są również przydatne w garażu, schowku czy altance ogrodowej.

Pozwól oddychać praniu

Dzięki zastosowaniu koszy lub torby mesh, Twoje pranie, niezależnie od tego czy brudne lub czyste, będzie odpowiednio wentylowane. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego zapachu, nawet jeśli zostawisz je tam na dłuższą chwilę.

Użyteczne kosze

Spraw, aby każdy członek rodziny zabrał swój kosz z wypranymi ubraniami i zaniósł do swojej szafyJaki inny kosz może być wykorzystany do przechowywania jako kosz na pranie, jak również do przechowywania czystych ubrań? Spraw, aby każdy członek rodziny zabrał swój kosz z wypranymi ubraniami i zaniósł do swojej szafy. A może wykorzystać kosze, jako dobry początek segregowania brudnych ubrań, wykorzystując etykietę z napisem "brudy". Dzięki temu, osoba odpowiedzialna na pranie może łatwo zabrać kosz do pralni.

Nadaj prędkości wypranym ubraniom

Zamontuj kółka do wolnostojącego systemu koszyZamontuj kółka do wolnostojącego systemu koszy. Dzięki temu, czyste ubrania poukładane w koszach możesz przewieźć z pralni do garderoby. Do segregowania i składania ubrań możesz wykorzystać półkę na górze systemu koszy.

Wieszane przechowywanie, nieskomplikowane sprzątanie

Wszystkie półki/kosze i kosze wysuwne są dopasowane do systemu ściennego Elfa ClassicWszystkie półki/kosze i kosze wysuwne są dopasowane do systemu ściennego Elfa Classic i tworzą funkcjonalny system przechowywania w pralni. Otwarty i przewiewny system ścienny wraz z półkami ażurowymi zapewnia łatwe sprzątanie. Nie ma żadnych kątów gromadzących kurz a podłoga jest łatwo dostępna pod półkami.

źródło i zdjęcia: Elfa Manufacturing Poland