Porady

Novellini: Przepis na idealny hydromasaż

14.07.2016

Hydromasaż służy duszy i ciału, gwarantując całkowite odprężenie. Wanny jednoosobowe są zaprojektowane tak, aby system hydromasażu masował całe ciało w kierunku "do serca". Dzięki temu stymulowany jest układ krążenia i limfatyczny, co daje największe korzyści lecznicze i odpręża umysł.

Odkryj liczne zalety wanny z hydromasażem, sekret idealnego rytuału odprężającego i poznaj różnice między systemami hydromasażu, aby wybrać idealny model dla Ciebie i Twoich bliskich!

Cyklicznie wykonywany hydromasaż to idealny sposób na stresRelaks dla duszy

Cyklicznie wykonywany hydromasaż to idealny sposób na stres.

Kąpieli w ciepłej wodzie to czysty relaks: system nerwowy produkuje hormony o działaniu odstresowującym, które niwelują objawy stresu z całego dnia. Co więcej, intensywność masażu stymuluje produkcję endorfin, które dodatkowo gwarantują uczucie przyjemności i odprężenia. Kąpiel w ciepłej wodzie ułatwia zasypianie, pomaga w walce z bezsennością, ale też może mieć działanie energetyzujące.

Regularny hydromasaż wspiera redukcję niedoskonałości i wyszczupla sylwetkęKorzyści dla wyglądu

Podczas masażu w kierunku serca, ruch bąbelków stymuluje pracę układu limfatycznego, wspierając w ten sposób drenaż nadmiaru wody z organizmu, co pomaga zwalczyć cellulit i inne niedoskonałości wywołane nadmiarem tkanki tłuszczowej. Regularny hydromasaż wspiera redukcję niedoskonałości i wyszczupla sylwetkę. Masaż z użyciem ciepłej wody, mocy bąbelków powietrznych oraz z wykorzystaniem olejków eterycznych to panaceum dla skóry: już po pierwszym hydromasażu Twoja skóra będzie delikatniejsza, wygładzona i bardziej naprężona.

Hydromasaż jest niezwykle przydatny osobom aktywnym fizycznieWsparcie dla osób aktywnych fizycznie

Hydromasaż jest niezwykle przydatny osobom aktywnym fizycznie.

Z jednej strony stanowi element terapii wspierającej powrót do formy przy niegroźnych urazach, takich jak: napięcie mięśni, lekkie kontuzje, zwichnięcia itd., z drugiej strony, moc ciepłej wody i masażu, które usuwają napięcia i przywracają siły, pozwalają odzyskać energię po treningu.

Korzyści dla zdrowia

Wanna z hydromasażem to szereg korzyści dla zdrowiaWanna z hydromasażem to szereg korzyści dla zdrowia.

Nie tylko relaksuje i dodaje energii, działając korzystnie na nasze ciało i umysł, ale też jest zalecana przy walce z cukrzycą drugiego stopnia (wpływa na redukcję cukru we krwi) oraz przy usprawnieniu dróg oddechowych (efekt pary wodnej i stymulującego masażu), a także poprawy krążenia i zmniejszenia bólów stawów. Co więcej, hydromasaż pomaga zwalczać bezsenność.

Przepis na idealny hydromasaż

  • Wybierz odpowiedni model wanny - Wybór wanny, która odpowiada Twoim potrzebom, jest niezwykle ważny.
  • Nie spiesz się - 2-3 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, poświęć sobie pół godziny. Idealny czas kąpieli z hydromasażem to 20 minut.
  • Przygotuj ciało - Przed kąpielą wykonaj peeling całego ciała, po kąpieli załóż szlafrok na 10 minut, a potem nałóż krem nawilżający.
  • Ustaw właściwą temperaturę - Idealna temperatura oscyluje między 32 a 37 stopni. Pamiętaj: ciepła woda pomaga usunąć napięcia i stymuluje krążenie, zimna woda napręża skórę, ale może powodować wzrost ciśnienia krwi.
  • Wykorzystaj moc olejków eterycznych - Dopasuj olejek do Twoich potrzeb: cyprys ma działanie antycellulitowe (wspiera usuwanie nadmiaru płynów i niweluje obrzęki); cydr, cytrusy lub aromaty orientalne dodadzą energii; wybierz miętę, cytrynę lub lawendę jeśli potrzebujesz przede wszystkim relaksu.
  • Zastosuj muzykoterapię - Podczas hydromasażu nie ma nic lepszego niż wsłuchanie się w rytm ulubionej muzyki. Muzyka, która zsynchronizuje się z Twoim humorem i klimatem kąpieli, to gwarancja błogiego odprężenia.
  • Wybierz odpowiednie oświetlenie - Terapia światłem wykorzystuje właściwości stymulujące i uspakajające kolorów tęczy. Wybierz zimne kolory (zielony i niebieski) jeśli szukasz odprężenia, wybierz ciepłe barwy (czerwony), aby wyzwolić energię do działania.
  • Czyszczenie i dezynfekcja - Aby utrzymać wannę w nieskazitelnej kondycji i uchronić ją przed pleśnią i bakteriami, do czyszczenia wanny używaj cyklicznie produktu Clean-it oraz stosuj system dezynfekcji, w który jest wyposażona każda z naszych wanien.

źródło i zdjęcia: Novellini

Firma powiązana:

Novellini

Telefon 61 296 70 32
www.novellini.com
info@novellini.pl

Novellini