Porady

Mira: Dobre rady dotyczące czyszczenia płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego

14.07.2016

Mira jest dostawcą pełnej gamy środków do czyszczenia, mycia i konserwacji płytek ceramicznych, klinkierowych i kamienia naturalnego zarówno w mieszkaniach jak i budynkach użyteczności publicznej.

Tłuszcz i brud wymaga innych środków niż osad kamienny

Środek myjący 7110 base cleaner, 7210 ceramic wash i 7220 sanitary wash przeznaczony jest do usuwania tłuszczu i brudu. Te środki nie działają na szlam wapienny i cementowy. Natomiast środek czyszczący 7120 ceramic cleaner zawiera kwas, który rozpuszcza cement, wapno, osad kamienny lecz w ogóle nie działa lub działa bardzo słabo na tłuszcz i resztki mydła.

Łazienki i inne pomieszczenia mokre lub wilgotne

Krople wody lub parę na powierzchni płytek zetrzeć szmatką. Brud, resztki mydła i tłuszczu najlepiej usuwa się środkiem 7220 sanitary wash. Nalot z kamienia, plamki wodne w kabinie prysznicowej, na armaturze i na umywalce usuwa się
środkiem 7120 ceramic cleaner.

Podłogi w pokojach, kuchniach, korytarzach itp

Ścieraj podłogi suchą mopą w zależności od potrzeby by usunąć luźny kurz i brud. Osiadły brud usuwaj w następujący sposób. Nieszkliwione płytki podłogowe, kamień naturalny i inne myć środkiem 7210 ceramic wash, który tworzy na powierzchni powłokę ochronną. Nienasiąkliwe, granitowe płytki ceramiczne, szkliwione płytki, polerowany marmur i granit myć środkiem 7220 sanitary wash, który pozostawia czystą, bez smug powierzchnię.

Gruntowne czyszczenie wszystkich typów płytek ceramicznych, kamienia naturalnego – z wyjątkiem marmuru

Bez względu na sposób pielęgnacji płytek zachodzi od czasu do czasu potrzeba gruntownego zmycia powierzchni środkiem 7110 base cleaner. Plamy z osadu kamiennego pozostałości po spoinowaniu, szlam cementowy, rdzę można usunąć środkiem 7120 ceramic cleaner. Nasiąkliwy klinkier po gruntownym oczyszczeniu środkiem 7110 base cleaner należy zakonserwować olejem 7110 ceramic oil.

źródło i zdjęcia: Mira

Firma powiązana:

Mira

Telefon 32 756 00 31 (32)
www.mira.pl
info@mira.pl

Mira