Porady

ALUNA: Po co nam zadaszenie basenu?

08.07.2016

Zadaszenie basenowe to idealny sposób na zabezpieczenie basenu, przed zanieczyszczeniami środowiska czy też zabezpieczenie basenu podczas naszej nieobecności w domu. Każde zadaszenie basenu powinno być wyposażone w system aretaży służących do zabezpieczania zadaszenia przed wiatrem, burzami i zanieczyszczeniami.

Najważniejsze cechy bezpieczeństwa teleskopowego zadaszenia basenu to:

Przedłużenie sezonu kąpielowego nawet o kilka miesięcy w roku. Zadaszenia Aluna®  umożliwiają korzystanie z basenu od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Jeżeli baseny nie mają ogrzewanej wody- mogą przedłużyć sezon nawet o kilka miesięcy. Przy dodatkowym ogrzewaniu sezon kąpielowy trwa 9 miesięcy. Temperatura wody w zadaszonym basenie jest wyższa średnio o 6-8 stopni. 

Bezpieczeństwo
Specjalna, teleskopowa konstrukcja, zapobiega przypadkowemu wpadnięciu do wody. Nie musisz już martwić się o bezpieczeństwo osób i zwierząt bawiących się przy basenie. Zadaszenie Aluna® daje możliwość kontrolowania kto i kiedy korzysta z basenu – drzwi można zamknąć na klucz, co zapobiegnie przypadkowemu korzystaniu z niego.

Oszczędność energii
Poliwęglan- materiał użyty do produkcji zadaszeń Aluna®  charakteryzuje się dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej. Skutecznie zapobiega stratom ciepła, ograniczając zużycie energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury wody. Dodatkowe oszczędności zapewnia efekt kumulacji ciepła dostarczanego przez energię słoneczną.

Czystość basenu
Zadaszenie Aluna®  skutecznie chroni basen przed zanieczyszczeniami oraz opadami atmosferycznymi. W przypadku niesprzyjającej pogody, czy wyjazdu, można zamknąć basen i nie martwić się o sprzątanie. Znacząco wpływa to na ograniczenie zużycia chemii basenowej i zmniejszenie częstotliwości czyszczenia basenu.

źródło i zdjęcia: Aluna

Firma powiązana:

ALUNA®

Telefon 61 656 66 06, 61 656 66 07
www.aluna.eu
aluna@aluna.eu

ALUNA®