Porady

Besco: Łazienkowe trendy- beton w łazience

06.07.2016

Beton na dobre, choć powoli, rozgaszcza się w naszych wnętrzach. Przyjmuje przy tym najróżniejsze formy- wciąż najczęściej spotykana jest okładzina ścian w postaci betonowych płyt, ale stopniowo popularność zdobywają też bardziej śmiałe pomysły, takie jak betonowy stolik kawowy czy blat kuchenny, a nawet meble.

Wbrew spotykanej często opinii nie ma przeszkód, by zastosować beton w łazience- i to na wiele sposobów! Jednym z nich jest zastąpienie części lub wszystkich tradycyjnych płytek betonowymi. Okładziny należy jedynie odpowiednio zaimpregnować- w zależności od miejsca montażu używamy preparatów hydrofobizujących lub mocniejszych- zapobiegających plamom.

Warto również zastanowić się nad bardziej śmiałym rozwiązaniem, jakim jest blat łazienkowy z betonu architektonicznego, który można także wyposażyć w zintegrowaną umywalkę czy otwór na dozownik mydła. Taki blat może być mocowany do ściany albo spocząć na meblach, w zależności od projektu.

Choć dowolność kształtowania betonu architektonicznego jest kusząca, to jego zamknięte w surowej niedoskonałości piękno wymaga od projektanta znacznej dozy rozwagi w odpowiednim doborze elementów wyposażenia łazienki. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne produkty marki Besco. Najbardziej odpowiednie będą w tym przypadku wanny wolnostojące Vera i Victoria, oraz wanny Modern, Quadro czy Infinity, które wyróżniają się prostym, nowoczesnym wyglądem, tak bliskim sercu każdego miłośnika betonu.

źródło i zdjęcia: Besco