Porady

GDE Polska: Czy istnieje funkcja interkomu pomiędzy dwoma abonentami?

15.03.2016

W systemach analogowych wideodomofonowych COMMAX istnieje możliwość rozmowy pomiędzy dwoma różnymi abonentami podłączonymi do tej samej kamery wieloprzyciskowej:

Kamery systemu analogowego wieloprzyciskowe to:

  • DRC-2AC1 wersja kolorowa

Oczywiście dostępne są kamery o większej ilości przycisków, jednak w tym przypadku nie do końca ma to sens gdyż monitory mają tylko jeden przycisk wywołania interkomowego, czyli dzwonilibyśmy do wszystkich pozostałych abonentów chyba, że o takie rozwiązanie nam chodzi (np. sygnał alarmowy). Dlatego też sugerujemy rozwiązanie do paneli 2 abonentowych (2 przyciski wywołania).

Aby funkcja działała poprawnie konieczne jest wykonanie połączenia interkomowego (łaczącego gniazda interomowe) pomiędzy monitorami i dołączenie kondensatora (jak poniżej), nie łączymy zacisku nr 3 (żółty).

Interkom pozwala na rozmowę dwóch różnych abonentów pomiędzy sobą, funkcja interkomu działa prawidłowo z większością monitorów COMMAX ( patrz opis przy poszczególnych modelach monitorów).

Interkom pozwala na rozmowę dwóch różnych abonentów pomiędzy sobą, funkcja interkomu działa prawidłowo z większością monitorów COMMAX

Jeśli interkom będzie miał działać pomiędzy innymi monitorami analogowymi COMMAX, prosimy o kontakt z działem technicznym firmy.

Połączenie to w większości typowych przypadków nie ogranicza dalszej rozbudowy wideodomofonu (dodatkowe kamery,przyciski,moduły do sterowania automatyką bramową), ale to już oddzielne tematy.

źródło i zdjęcia: Gde Polska

Firma powiązana:

GDE Polska

Telefon 12 256 50 35, 12 256 50 25
www.gde.pl
biuro@gde.pl

GDE Polska