Porady

Sto: Jak poprawić akustykę wnętrza nie zmniejszając jego kubatury?

08.06.2016

Montaż standardowego systemu akustycznego na suficie skutkuje obniżeniem jego wysokości. Z kolei kiedy instalowany jest na ścianach, wówczas zmniejsza kubaturę pomieszczenia. Najczęściej nie stanowi to problemu, jednak zdarzają się tak niskie lub wąskie wnętrza, że wymagają zastosowania specjalnego rozwiązania – skutecznego systemu akustycznego pozbawionego podkonstrukcji.

Poprawa akustyki we wnętrzu najczęściej wiąże się z pomniejszeniem kubatury pomieszczenia. Dzieje się tak za sprawą rozwiązań, na które decydujemy się w imię ciszy i szeroko rozumianego komfortu akustycznego, ale przede wszystkim legislacji, czyli spełnienia niezbędnych norm pogłosowych. Postawienie przedścianki, montaż różnego rodzaju płyt na ścianach lub profesjonalnego systemu akustycznego nieodzownie wiąże się z pomniejszeniem wielkości pomieszczenia. Problem polega na tym, że w budownictwie mieszkalnym temat dotyczy zwykle niewielkich wnętrz, w który każdy centymetr sześcienny jest na wagę złota.

W tej sytuacji należy postawić na rozwiązania innowacyjne, takie jak system akustyczny StoSilent Direct.

Rys. StoSilent Direct"Wyjątkowość tego systemu polega na jego budowie, gdyż nie wymaga użycia podkonstrukcji. Dzięki temu StoSilent Direct stanowi cienką warstwę, która osiąga minimalną grubość 50 mm." - mówi Sebastian Szarejko, Product Manager Wnętrza firmy Sto sp. z o.o.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż StoSilent Direct można zamontować na dowolnym podłożu, dlatego stanowi dobrą propozycję dla osób wykańczających nowe mieszkanie, jak i tych, które zdecydowały się na adaptację akustyczną. System jest łatwy w montażu, a składa się absorbera z wełny skalnej oraz produktów transparentnych akustycznie. Pomagają one likwidować zjawisko pogłosu, dzięki czemu norma pogłosowa zostaje spełniona, a komfort przebywania w pomieszczeniu ulega zwiększeniu.

Walory systemu nie ograniczają się jednak tylko do funkcjonalności, można zastosować na nim kilka wariantów wykończenia. Do wyboru są tynki oraz farba barwione w 450 kolorach palety StoColor.

"Istnieje również możliwość wykończenia systemu StoSilent Direct wybraną powłoką dekoracyjną
z oferty Sto. Są one transparentne akustycznie, dzięki czemu ich zastosowanie nie ma wpływu na funkcjonalność systemu." – tłumaczy Sebastian Szarejko.

O systemie akustycznym StoSilent Direct można więc powiedzieć, że jest funkcjonalny i estetyczny. To jednak nie wszystko. Jest on również uniwersalny, nie tylko jednak dlatego, że można go stosować zarówno na ścianach jak i suficie. To system, który świetnie sprawdza się w pomieszczeniach kwalifikowanych, czyli wszelkiego rodzaju salach koncertowych, audytoriach, teatrach itp. oraz w pomieszczeniach niekwalifikowanych, czyli małych i średnich wnętrzach, pełniących zwykle funkcję mieszkalną, biurową lub szkolną, a także pomieszczeniach użyteczności publicznej, takie jak np. poczekalnia na dworcu. 

źródło i zdjęcia: Sto Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 5116 100, 102
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.