Porady

Glen Dimplex: Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.?

03.06.2016

Jednymi z podstawowych kosztów utrzymania budynku są wydatki na ogrzewanie, chłodzenie oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Aby je zmniejszyć możemy skorzystać z wielu rozwiązań, dostępnych na rynku. Propozycją, godną uwagi, są pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex. Pozwalają one nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.

Splydro stanowi inteligentne połączenie rewersyjnej pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania i chłodzenia z wieżą hydrauliczną Hydro Tower. Daje nam to możliwość korzystania z darmowego źródła ciepła, jakim jest powietrze zewnętrzne, przy minimalnych nakładach związanych z jego wykorzystaniem i instalacją do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej czy komercyjnych przez cały rok. Maksymalna temperatura w trybie grzania wynosi w jej przypadku 55°C, a w trybie chłodzenia - 7°C, co sprawia, że idealnie sprawdza się w funkcji ogrzewacza wody zimą czy też chłodzenia powietrza we wnętrzu budynku latem. Pompa ciepła Splydro w połączeniu ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o dużej pojemności gwarantuje nam pokrycie nawet dużego zapotrzebowania na ciepłą wodę bez konieczności stosowania dodatkowego źródła ciepła.

Jednymi z podstawowych kosztów utrzymania budynku są wydatki na ogrzewanie, chłodzenie oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej

Pompy ciepła SPLYDRO to wysokowydajne urządzenia typu powietrze/woda, które mogą być stosowane zarówno w przypadku nowo budowanych, jak i już istniejących budynków. Mogą one współpracować z dostępnymi generatorami ciepła, takimi jak np. kotły gazowe bądź olejowe.

System Splydro składa się z kompaktowej jednostki zewnętrznej, którą można ustawić bezpośrednio przy ścianie oraz udoskonalonej wersji sprawdzonej wieży hydraulicznej Hydro Tower instalowanej w budynku. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrza w otoczeniu, które następnie transportowane jest przewodami czynnika chłodniczego do wieży hydraulicznej Hydro Tower i tam oddawane do wody grzewczej. Oba komponenty charakteryzują się tym, że zajmują minimalną powierzchnię niezbędną do ich ustawienia. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie pracy można stworzyć idealnie dopasowany układ grzewczy, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody.

Dodatkowo, dzięki aplikacji Dimplex HeatPumpApp do iPhona i Androida możliwy jest dostęp do instalacji z pompą ciepła przez 24 godziny na dobę, również podczas podróży.

źródło i zdjęcia: Glen Dimplex

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex