Porady

Koło: Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę dla dwojga?

02.06.2016

Aranżacja funkcjonalnej łazienki to nie lada wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i dla samych użytkowników. Już na etapie projektu warto pamiętać by stworzyć w niej idealną przestrzeń dla dwojga, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie. Łazienka dla dwojga będzie gwarantem komfortu jeśli zachowane w niej będzie maksimum funkcjonalności i doskonale zagospodarujemy przestrzeń. Jak znaleźć sposób na łazienkę dla dwojga?

Wydziel swoje miejsce

KOŁO TrafficW łazience dla dwojga istotne jest wydzielenie własnego miejsce. Strefę umywalki można podzielić wstawiając szafkę dostosowaną do montażu umywalki z dwoma otworami na baterię lub dwie osobne umywalki z szafkami. Realizacja pierwszego pomysłu jest możliwa dzięki np. wyborowi serii KOŁO Traffic. Duża i pojemna szafka z podwójną umywalką o szerokości 120 cm z łatwością pomieści wszystkie potrzebne kosmetyki, a dzięki głębokim szufladom, w kosmetykach zostanie zachowany porządek.

Aranżacja funkcjonalnej łazienki to nie lada wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i dla samych użytkowników

Z kolei jeśli zdecydujemy się na drugie rozwiązanie wówczas idealnie sprawdzą się produkty z serii KOŁO Twins. Dzięki nowym szafkom z kolekcji KOŁO Twins będziemy mogli pomieścić wszystkie drobiazgi, zachowując przy tym przestrzeń i funkcjonalność. W przypadku dwóch wymagających osób maksimum przestrzeni jest rzeczą niezbędną, dlatego w kolekcji zaproponowano funkcjonalne szafki cargo. To właśnie one zapewnią optymalne zagospodarowanie przestrzeni i łatwy dostęp do kosmetyków. Sprawdzą się również w funkcji szafek narożnych w łazience o bardzo małej powierzchni. System cichego domykania jeszcze bardziej podniesie zarówno komfort jak i funkcjonalność korzystania z łazienki. Cała kolekcja KOŁO Twins została zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikowi jak największą funkcjonalność z jednoczesnym wygospodarowaniem dużej ilości miejsca do przechowywania kosmetyków.

W przypadku dwóch wymagających osób maksimum przestrzeni jest rzeczą niezbędnąWykorzystaj przestrzeń tam gdzie teoretycznie jej nie ma

W przypadku łazienki dla pary nawet lustro nie powinno spełniać jedynie funkcji ozdobnej. Przy dwóch dorosłych osobach, które korzystają z łazienki, ważne jest, aby lustro było też miejscem do przechowywania np. kosmetyków, czy innych podręcznych rzeczy z których korzystamy w łazience. Ciekawym rozwiązaniem jakie zostało wykorzystane jest szafka z lustrem w serii KOŁO Nova Pro. Wbudowane gniazdko elektryczne pozwala na łatwe i szybkie korzystanie z łazienkowych sprzętów elektrycznych jak suszarka do włosów, maszynka do golenia czy szczoteczki elektryczne.

Toaleta dostosowana do twoich potrzeb

Miska WC powinna łączyć w sobie trzy cechy: być funkcjonalna, elegancka i zajmować małą przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku będą miski bezkołnierzowe Rimfree®, dzięki którym łatwo zachowamy higienę. Opatentowane rozwiązanie pozwala na zachowanie toalety w czystości, a dzięki temu, że pozbawiona jest ona kołnierza łatwiej się myje wcześniej trudno dostępne fragmenty miski WC. Dobrym rozwiązaniem w łazience dla dwojga będą również deski z funkcją Click2Clean, czyli deski wolnoopadające z funkcją łatwego wypinania, dzięki którym utrzymanie czystości w łazience jest jeszcze łatwiejsze.

Miska WC powinna łączyć w sobie trzy cechy: być funkcjonalna, elegancka i zajmować małą przestrzeń

Kompromisowym rozwiązaniem może okazać się montaż parawanu nawannowego NIVENPrysznic czy wanna?

KOŁO Niven - parawan nawannowy. Niezwykle trudno jest pogodzić potrzeby dla dwóch osób. Podczas projektowania, remontu łazienki w przypadku par za każdym razem pojawia się odwieczne pytanie: prysznic czy wanna? Zapewne odpowiedzi jest tyle samo ile par, które stoją przed takim dylematem. Marka KOŁO przychodzi z pomocą, gdyż w swojej ofercie posiada produkty dostosowane zarówno do zwolenników prysznica, jak i zagorzałych fanów wanny. Decydując się na montaż natrysku, warto zastanowić się nad wyborem głębokiego brodzika np. o głębokości 21 cm. Kompromisowym rozwiązaniem może okazać się montaż parawanu nawannowego NIVEN, dzięki któremu zachowamy funkcję prysznica i wanny w jednym.

źródło i zdjęcia: Koło

Firma powiązana:

Koło

Telefon 22 376 10 00
www.kolo.com.pl
geberit.pl@geberit.com

Koło