Porady

Jasieński: Dlaczego warto wybrać markizę kasetową?

31.05.2016

Rozkoszowanie się słońcem, korzystanie z wolnego czasu – wszystko to jest możliwe na tarasie, chronionym jedną z naszych markiz. Urlopowy nastrój, doskonały klimat zapewnią wspaniałe kolory tkanin z kolekcji WAREMA. Twoje letnie miejsce odpoczynku czeka na markizę WAREMA.

Po pierwsze: kaseta skutecznie ochrania materiał przed niszczącym działaniem wiatru, deszczu, czy mrozu;

Po drugie: kaseta markizy ukrywa nawet falbanę;

Po trzecie: po zwinięciu markizy nawet sama kaseta przyciąga wzrok, dzięki swojej eleganckiej linii:

Po czwarte: istnieje duży wybór kolorów, materiałów oraz automatyki pogodowej!

Rozkoszowanie się słońcem, korzystanie z wolnego czasu – wszystko to jest możliwe na tarasie, chronionym jedną z naszych markiz

Markizy chronią nas, nasz taras lub/i balkon przed bezpośrednią operacją promieni słonecznych, szczególnie od strony południowej, i tym samym przynoszą zbawienny cień w upalne dni. Dzięki markizie możemy się cieszyć każdą chwilą na świeżym powietrzu, a przy tym możemy się skryć przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów.

Zalety markiz WAREMA:

  • z powodzeniem zacieniają tarasy nawet o dużej powierzchni,
  • zapobiegają niepożądanemu przegrzewaniu się pomieszczeń,
  • podczas chłodniejszych godzin wieczornych zatrzymują jeszcze na chwilę przyjemne ciepło dnia,
  • dostępne są w szerokiej gamie typów, kolorów i wzorów materiałów oraz kolorów stelaża,
  • zdobią każdą elewację.

Markiza spełnia rolę osłony przeciwsłonecznej i nie jest przeznaczona do ochrony przed deszczem

Markiza spełnia rolę osłony przeciwsłonecznej i nie jest przeznaczona do ochrony przed deszczem. Mimo to, lekki deszcz nie grozi tkaninie utraty formy.. Aby jednak uniknąć niebezpieczeństwa utworzenia się "worka" na markizie, należy ustawić markizę pod kątem nachylenie nie mniejszym niż 14°. Zmianę ustawienia kąta nachylenia markizy ułatwia w takiej sytuacji przekładnia obrotowa. Jeśli jednak markiza zostanie zwinięta w stanie mokrym, należy ją jak najszybciej rozwinąć o pozostawić rozwiniętą aż do wyschnięcia materiału. Informujemy, że wilgoć może zwiększać fałdy i załamania powstające podczas zwijania. Zamoczeniu markizy można zapobiec stosując elektroniczne układy sterowania wyposażony w czujnik opadów.

źródło i zdjęcia: Firma Jasieński – Partner firmy WAREMA