Porady

Guardian: Walka z kondensacją na szybach

30.05.2016

Do niedawna powszechnie wierzono, że kondensacja to typowe zjawisko dla okien o wysokiej wydajności cieplnej. Co więcej, że zewnętrzna kondensacja pary wodnej na szybach to znak rozpoznawczy, potwierdzający wręcz wysoką jakość energooszczędnych okien. Skąd takie przekonanie?

Szkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych nie pozwala na "ucieczkę" ciepła z wnętrza domu, zatem szyba zewnętrzna zwykle pozostaje zimna i bez trudu osadzają się na niej kropelki wody z wilgotnego powietrza. Nie dzieje się tak jednak w przypadku zastosowania szyb ze szkła antykondensacyjnego Guardian ClimaGuard Dry.

Mocną stroną produktu ClimaGuard Dry jest jego innowacyjna powłoka, pozwalająca na skuteczną walkę z niepożądanym zjawiskiem "zaparowanych okien". Testy przeprowadzone przez firmę Guardian w rzeczywistych warunkach pogodowych wykazały, że średni czas trwania kondensacji dla szkła ClimaGuard Dry nie przekracza 1 godziny. Dla porównania, szkło samoczyszczące do pełnego odparowania potrzebuje aż 7 godzin, a szkło zwykłe nawet 8 godzin. Zupełnie nowa powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość bez wpływu na parametry izolacyjne lub efektywności energetyczną nowoczesnych okien. Powłoka jest bardzo trwała i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło Guardian ClimaGuard Dry może być z powodzeniem instalowane zarówno w nowych budynkach jak i tych poddawanych renowacji. Produkt ten pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować zjawisko kondensacji, ale również realnie wpływa na poprawę efektywności energetycznej obiektów i pomaga spełnić najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa.

ClimaGuard Dry można z powodzeniem stosować w podwójnie i potrójnie szklonych oknach. W celu uzyskania pełnej funkcjonalności powłoki produkt musi być hartowany.

źródło i zdjęcia: GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.