Porady

Atlas: Jak dobrać kolorystycznie fugi do płytek w łazience?

23.05.2016

Dobór fugi o ciekawej barwie może odmienić wygląd nie jednej łazienki. Przy doborze fug warto mieć na uwadze, że muszą one też być odporne na zabrudzenia i oddziaływanie wilgoci.

Biele i szarości sprawdzą się w nowoczesnych, surowych wnętrzach , wykorzystujących elementy betonu, szarych i białych płytek. Jasne kolory fug chętnie stosowane są w niewielkich pomieszczeniach, gdzie ważna jest każda, dobrze zagospodarowana przestrzeń.

Właśnie w takiej, prostej, minimalistycznej przestrzeni nastrój tworzy się przy pomocy dużych jednolitych płaszczyzn – dzięki płytkom o większym formacie. Dobierając kolor spoiny najbardziej zbliżony do ceramiki uzyskać można idealną, jednolitą powierzchnię.

Biele i szarości sprawdzą się w nowoczesnych, surowych wnętrzach , wykorzystujących elementy betonu, szarych i białych płytek

Ciepło i przytulnie

Beże i brązy to barwy przywołujące na myśl ciepło domowego ogniska. Dzięki neutralności i naturalności tych kolorów można stosować je z wieloma rodzajami ceramiki w niemalże każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, łazience, jak też na podłodze w salonie. Dzięki nim nawet duże przestrzenie staje się ciepłe i przytulne.

Odważnie i energetycznie

Intensywny kolor fug sprawdzi się wszędzie tam, gdzie efektem końcowym ma być barwny kolaż. W połączeniu z płytkami cementowymi wyraziste kolory stworzą unikalne kompozycje, podkreślając nasz indywidualizm.

Fugi o intensywnych barwach wybierane są najczęściej do niebanalnych kuchni, gdzie chcemy oddawać się kulinarnym szaleństwom, a także do łazienek, w których pragniemy zregenerować siły i zyskać energię do działania.

Hydrofobowa ochrona

Właściwości fug i parametry eksploatacyjne zapewniają bardzo wysoką trwałość koloru oraz odporność na powstawanie wykwitów podczas długotrwałego użytkowania. Fugi dzięki silnie hydrofobowej powierzchni, są w pełni zabezpieczone przed wnikaniem brudu i powstawaniem przebarwień.

Produkty takich marek jak Atlas, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i receptur mogą być stosowanie niemal w każdych warunkach – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, niemal do każdego koloru i formatu płytek. Unikatowe receptury pomagają w utrzymaniu czystości oraz przed rozwojem grzybów pleśniowych i mikroorganizmów.

źródło i zdjęcia: Grupa Atlas

Firma powiązana:

Grupa Atlas

Telefon bezpłatna infolinia: 800 168 083
www.atlas.com.pl
atlas@atlas.com.pl

Grupa Atlas