Porady

Kärcher: Czyste auto na wiosnę

10.05.2016

Aby zadbać o czystość samochodu na wiosnę warto skorzystać z wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących oraz odkurzaczy uniwersalnych Kärcher. Urządzenia można nabyć w zestawach CAR wyposażonych w dodatkowe akcesoria, które ułatwiają czyszczenia auta wewnątrz i na zewnątrz.

 

Kärcher poleca pełną gamę uniwersalnych odkurzaczy WDDo dbałości o karoserię auta Kärcher poleca myjki wysokociśnieniowe w zestawach CAR, wyposażone m.in. w lancę do pianowania, szczotkę myjącą oraz koncentrat szamponu samochodowego. Mycie auta zaczynamy od naniesienia na karoserię, za pomocą lancy pianowej, szamponu Kärcher (kierunek nanoszenia: z dołu aż po dach, aby szampon jak najdłużej działał). Następnie spłukujemy auto płaskim strumieniem wysokociśnieniowym, zachowując bezpieczny dla lakieru dystans dyszy od powierzchni (20-30 cm). Należy pamiętać, by nie myć auta w pełnym słońcu, kiedy karoseria jest mocno rozgrzana, aby nie dopuścić do zasychania piany. To wydłuża cały proces i może utrudnić uzyskanie pożądanych efektów mycia. Wymagającym Kärcher poleca dodatkowe akcesoria, np. lancę do czyszczenia podwozi (zapewnia czyszczenie podwozia z pozimowych zabrudzeń np. soli), specjalne szczotki myjące ułatwiające czyszczenie np. felg (do czyszczenia felg aluminiowych można użyć specjalnego preparatu Kärcher usuwającego nagromadzony brud, w tym pył hamulcowy, kurz i chemię drogową).

Aby zadbać o czystość samochodu na wiosnę warto skorzystać z wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących oraz odkurzaczy uniwersalnych Kärcher

Czyste auto, to nie tylko karoseria, ale i wnętrze samochodu. Kärcher poleca tu pełną gamę uniwersalnych odkurzaczy WD które skuteczne zbierają suche i wilgotne zanieczyszczenia, a także umożliwiają odsysanie nieagresywnych cieczy. Okruchy, kurz – siedzenia w każdym samochodzie prędzej czy później są całe w jednym z tych zabrudzeń lub we wszystkich naraz. W rezultacie tapicerki muszą być regularnie czyszczone. Uporać się z całym tym brudem mogą łatwo i szybko uniwersalne odkurzacze WD. Nowe modele WD 3 i 4 w zestawach CAR mają wszelkie akcesoria niezbędne do oczyszczenia siedzeń w naszym aucie. Korzystając ze specjalnie dedykowanej czyszczeniu samochodu płaskiej dyszy uporamy się z zabrudzoną tapicerką w mgnieniu oka. Podczas usuwania drobnego pyłu, zaleca się używać szczotki z twardym włosiem jeśli siedzenie jest wykonane z tkaniny. Miękką szczotką czyścimy zaś skórzaną tapicerkę. Czyste auto, to nie tylko karoseria, ale i wnętrze samochoduCiężki do usunięcia jest brud zalegający w wąskich szczelinach i pod siedzeniami. Do tego rodzaju zadań specjalnych służy dysza szczelinowa, która może wymieść brud nawet z przestrzeni między siedzeniami i drzwiami a także z konsoli środkowej.

Kierowcy znają wiele sposobów czyszczenia dywaników samochodowych. Jeśli dywaniki wymagają poważnego czyszczenia najlepiej ręcznie je wymyć korzystając z pianki i szczotki lub też z myjki wysokociśnieniowej. Lanca wysokociśnieniowa powinna być trzymana w odległości około 30 cm od maty. Jeśli mata wykonana jest z wytrzymałego materiału na przykład z gumy – wtedy możemy trzymać dyszę bliżej. Po myciu najlepiej wywiesić maty do wyschnięcia, tak aby cała woda z nich ściekła. Podczas rutynowego czyszczenia warto użyć uniwersalnego odkurzacza, który zbierze okruchy, piasek czy kurz. Szczotka ssąca z twardym włosiem może być stosowana w celu usunięcia uporczywych zabrudzeń, takich jak zaschnięte błoto.

źródło i zdjęcia: Kärcher

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.