Porady

Bosch: Japońskie poduszki – instrukcja krok po kroku

06.05.2016

Kwiaty wiśni w Twoim salonie - jedwabne poduszki z japońskim symbolem piękna.

Kwiaty wiśni to znany na całym świecie japoński symbol przyrody budzącej się do życia. Japończycy uznają je też za symbol ulotnego piękna – ich motyw często wykorzystywany jest w sztuce, ale też do dekoracji przedmiotów codziennego użytku. Dzięki Dremelowi wiosna zagości na dłużej w Twoim salonie lub na tarasie. Stwórz z nami wyjątkowe poduszki z japońskim motywem kwiatów wiśni, a zobaczysz jak łatwo przeprowadzić wiosenną metamorfozę we własnym domu.

Poduszki gotowe!

Będą ci potrzebne:

Narzędzia i akcesoria Dremel®:

  • Dremel Versatip z końcówką do lutowania
  • Pistolet do klejenia Dremel Glue Gun

Materiały:

  • Biała i różowa organza
  • Brązowa taśma z cekinami
  • Zielona tkanina, np. sztuczny zamsz, filc albo jasnozielone cekiny
  • Przezroczyste ozdobne kamyczki do mocowania na gorącoZ organzy wytnij wzory kwiatków, używając do tego lutownicy Dremel Versatip z końcówką do lutowania
  • Poduszki w jedwabnych poszewkach

Krok 1

Z organzy wytnij wzory kwiatków, używając do tego lutownicy Dremel Versatip z końcówką do lutowania. Do grubszych tkanin zamiast końcówki do lutowania użyj noża do cięcia Versatip.

Krok 2

Aby wykonać cały kwiatek, złóż ze sobą trzy wycięte z organzy kształtyAby wykonać cały kwiatek, złóż ze sobą trzy wycięte z organzy kształty, ściśnij je i połącz ze sobą, dotykając końcówką lutownicy pośrodku z tyłu kwiatka.

Krok 3

Za pomocą pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun przyklej taśmę z cekinami do poszewki, aby powstały gałązki. Przemyśl wcześniej wzór, jeśli chcesz go powtórzyć na kilku poduszkach.

Z zielonej tkaniny wytnij liski i użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun do przyklejenia ich na poduszkachKrok 4

Z zielonej tkaniny wytnij liski i użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun do przyklejenia ich na poduszkach (liście możesz także wykonać z jasnozielonych cekinów). Dodaj kilka ozdobnych kamyczków, które zamocujesz na poduszce na gorąco lutownicą. Mogą one symbolizować pączki kwiatów na gałązkach. Możesz także uformować z nich kwiaty.

Poduszki gotowe! Teraz wystarczy znaleźć dla nich miejsce na sofie w pokoju lub na tarasie.

źródło i zdjęcia: Bosch

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.