Porady

Tikkurila: Wodorozcieńczalne produkty do drewna – dlaczego warto na nie postawić?

05.05.2016

Skuteczna ochrona drewna oraz bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska – to tylko niektóre zalety wodorozcieńczalnych produktów do drewna. Konserwacja drewnianych elementów środkami na bazie wody jest też łatwiejsza, nie wiąże się z wdychaniem nieprzyjemnych zapachów, a piękna kolorystyka malowanych powierzchni utrzymuje się przez wiele lat.

Skutecznie i w zgodzie z naturą

Chcąc jak najdłużej w pełni cieszyć się naturalnym urokiem drewna i zabezpieczyć je przed zagrożeniami takimi jak choćby wilgoć, grzyby czy promienie UV, należy regularnie przeprowadzać prace renowacyjne. Używanie w tym celu produktów wodorozcieńczalnych to dobre wyjście dla wszystkich, którzy troszczą się o środowisko. Podczas schnięcia odparowuje z nich bowiem jedynie woda i nie emitują Lotnych Związków Organicznych (LZO), mających niekorzystny wpływ na poziom ozonu w atmosferze. Produkty te są tak samo skuteczne w działaniu jak ich rozpuszczalnikowe odpowiedniki. Dzięki zastosowaniu jako nośnika jedynie wody, osoby zajmujące się aplikacją produktu czy przebywające w pobliżu nie są również narażone na działanie szkodliwych substancji, co znacznie ogranicza ryzyko powstawania alergii, także u dzieci. 

Przyjemna i szybka aplikacja

Produkty wodorozcieńczalne bardzo dokładnie wnikają w malowane nimi drewniane powierzchnieKorzystanie z produktów wodorozcieńczalnych przy renowacji drewna pozwala uniknąć wdychania ostrych, chemicznych zapachów, nierzadko powodujących bóle głowy czy inne nieprzyjemne odczucia. Poza zwiększonym komfortem pracy istotną korzyścią jest również oszczędność czasu. Pomalowane tego typu produktami powierzchnie schną szybciej w porównaniu do elementów, przy których zastosowano wyroby na bazie rozpuszczalnika. Po zakończeniu pracy, wykorzystane przy niej narzędzia wystarczy oczyścić przy użyciu zwykłej wody, bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych chemicznych środków.

Piękno i trwałość efektów

Produkty wodorozcieńczalne bardzo dokładnie wnikają w malowane nimi drewniane powierzchnie. Pozwala to na osiągnięcie długotrwałych rezultatów - zarówno w aspekcie użytkowym, jak i pod względem estetycznym.

- "Osoby zastanawiające się nad zastosowaniem produktów do drewna na bazie wody często mają wątpliwości, czy będą one tak samo efektywne jak wyroby rozpuszczalnikowe. Tymczasem przeprowadzone przez markę Tikkurila testy pokazują, że skuteczność ich działania jest taka sama jak ich odpowiedników z rozpuszczalnikiem. Substancje wypełniające w środkach wodorozcieńczalnych ulegają bowiem dyfuzji i przenikają w ściany komórkowe drewna, osiągając lepszą przyczepność. Ale trwałe efekty to tylko jedna z szeregu zalet tych produktów. Decydując się na nie chronimy zdrowie swoje i naszych najbliższych, a poza tym nie niszczymy środowiska naturalnego". - mówi Karina Zawadzka, brand manager Tikkurila.

Marka Tikkurila posiada szeroką ofertę produktów wodorozcieńczalnych do ochrony drewna, przeznaczonych do zastosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Są wśród nich m.in. impregnaty, oleje czy emalie. Więcej informacji znaleźć można pod adresem http://www.tikkurila.pl/Produkty-wodorozcienczalne-do-drewna.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.