Porady

Purmo: Ciepła i wygodna kuchnia

28.04.2016

Jednym z wyzwań, jakie czekają na nas podczas aranżacji kuchni, jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Wybór ten nabiera szczególnej wagi, jeżeli kuchnia pełnić będzie również funkcję jadalni i zależy nam na tym, żeby wszyscy domownicy gromadzili się w niej z przyjemnością.

Niezależnie od tego, czy kuchnia stanowi osobne pomieszczenie, czy też jest otwarta na pokój dzienny, to i tak zazwyczaj mamy problem z jej aranżacją. W projekcie uwzględnić musimy liczne meble i wielkogabarytowe urządzenia, a mały metraż często skutecznie ogranicza naszą wyobraźnię. Wiele osób aranżując kuchnię szuka porad na blogach wnętrzarskich lub zwraca się o pomoc do doświadczonego specjalisty. Okazuje się, że dobre pomysły wcale nie kończą się na meblach na wymiar lub składanych krzesłach i stolikach – z kłopotów może nas również wybawić optymalnie dobrane ogrzewanie. 

Jeżeli kuchenna zabudowa nie pozostawia miejsca na grzejnik, idealnym rozwiązaniem jest system ogrzewania podłogowego marki Purmo. System ten sprawdza się w przypadku każdego rodzaju podłogi, umożliwia indywidualne sterowanie temperaturą w zależności od naszych potrzeb i odznacza się wysoką efektywnością energetyczną. Ponadto ten typ ogrzewania wiąże się z niską cyrkulacją powietrza i ograniczeniem unoszenia się kurzu, a co za tym idzie – stwarza bardzo korzystne środowisko dla alergika.

Model wyróżnia się symetryczną formą, a dzięki wysokiej mocy grzewczej i drabinkowej konstrukcji doskonale sprawdzi się jako suszarka na ręczniki i ściereczkiW przypadku, gdy możemy pozwolić sobie na instalację grzejnika w kuchni, bardzo praktycznym wyborem jest grzejnik łazienkowy, np. Apia marki Purmo. Model wyróżnia się symetryczną formą, a dzięki wysokiej mocy grzewczej i drabinkowej konstrukcji doskonale sprawdzi się jako suszarka na ręczniki i ściereczki. Apia nie zajmuje wiele miejsca na ścianie, dostępna jest w czterech długościach (500, 600, 750 i 900 mm) oraz dwóch wysokościach (1134 i 1764 mm), a dodatkowe akcesoria w postaci wieszaków podnoszą jej funkcjonalność.

Grzejnik może również podkreślić styl aranżacji kuchennego wnętrza i stać się oryginalną dekoracją. Z popularną ostatnio stylistyką rustykalną doskonale komponuje się m.in. Delta Twin M marki Purmo. Model odznacza się harmonijnym designem z pionowymi kolumnami i wyposażony jest w drążek do suszenia ręczników. Ponieważ powstał w oparciu o innowacyjną technologię spawania laserowego, jest wyjątkowo wytrzymały i odporny na korozję. Delta Twin M dostępny jest w dwóch długościach (500 i 600 mm) oraz czterech wysokościach (1000, 1200, 1500, 1800 i 2000 mm).
Urządzenie kuchni to skomplikowane przedsięwzięcie, które nierzadko wymaga kreatywnego podejścia. Proponowane przez Purmo rozwiązania grzewcze sprawią, że nasza kuchnia zyska na przestronności, wygodzie użytkowania i wizualnej atrakcyjności.

źródło i zdjęcia: Rettig Heating

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating