Porady

Jøtul: Gdy kupujesz kominek...

20.04.2016

Firma Jøtul ma największą na świecie i najbardziej doświadczoną sieć dealerską. Bardzo chętnie pomożemy Ci przejść przez cały proces zakupu i montażu kominka, zwłaszcza że są pewne rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem pracy.

Dobrym pomysłem jest współpraca z dealerem od początku procesu zakupu

Aby Ci pomóc, sprzedawca Jøtula potrzebuje kilku informacji.Zrobiliśmy listę rzeczy, o których powinieneś mieć wiedzę, zanim skontaktujesz się z dealerem. Robimy to żeby mieć pewność, że porady które zostaną Ci udzielone są odpowiednie dla Twoich potrzeb, sytuacji życiowej i budżetu. Na podstawie tego, damy Ci wskazówki na temat miejsca montażu, rodzaj pieca lub wkładu kominkowego na drewno, komina, ochrony przeciwpożarowej oraz przepisów, których należy przestrzegać.

Montaż kominka lub pieca na drewno - czy jest to trudne i ile to kosztuje?

W Polsce możesz własnoręcznie, legalnie zainstalować piec lub wkład kominkowy

W Polsce możesz własnoręcznie, legalnie zainstalować piec lub wkład kominkowy. Polecamy jednak zlecenie montażu kominka profesjonalnemu, autoryzowanemu instalatorowi, aby móc skorzystać z rozszerzonej gwarancji. Zazwyczaj, w przypadku pieca wolno stojącego, trzeba zapłacić dwóm osobom za cztery do pięciu godzin pracy. Usługa ta może obejmować przygotowanie, transport itp. Montaż kominka u klienta może trwać zaledwie kilka godzin, a może zająć nawet kilka dni. Zależy to od tego jak skomplikowany jest projekt, instalacja grzewcza czy też sam kominek, który ma być zamontowany.

Demontaż starego kominka lub pieca

Wielu dealerów oferuje usługę demontażu starego kominka lub pieca. Często w Norwegii stary kominek Jøtul jest odsyłany w celu przetopienia i przekształcenia w nowy, nowoczesny kominek. Dobrym pomysłem jest również przyniesienia zdjęcia starego kominka do sklepu, a sprzedawcy oszacują ile będzie Cię kosztować usunięcie starej instalacji. Jeśli wymaga to dużo pracy i burzenia konstrukcji z cegieł, koszty mogą nieznacznie wzrosnąć. Możesz również uzyskać informacje na temat obowiązujących przepisów, a także nt. sposobu postępowania w związku z tym. Możesz również usunąć stary kominek samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że w otwór starego komina musi być prawidłowo zamknięty, jeśli nie będzie on używany do nowego kominka.

Renowacja komina lub instalacji nowego komina prefabrykowanego

Stare kominy mogą wymagać renowacji. Możesz chcesz zainstalować kominek gdzieś, gdzie nie ma komina? Jeśli chcesz ocenić stan istniejącego komina, najprostszym sposobem jest skontaktowanie się z wykwalifikowanym mistrzem kominiarskim lub jednym z naszych dealerów. Poinformują Cię oni o możliwości podłączenia kominka i o kolejnych krokach jakie należy podjąć. Można też zainstalować nowy prefabrykowany komin stalowy lub ceramiczny. Dziś, jest to standardowe rozwiązanie, gdy chcemy mieć nowy komin w domu lub domku letniskowym.

Zanim nowy kominek będzie można być używać, instalacja wymaga zatwierdzenia

Odbiór kominiarski, kontrola i serwis

Zanim nowy kominek będzie można być używać, instalacja wymaga zatwierdzenia. Nasi profesjonalni sprzedawcy mogą pomóc Ci w skontaktowaniu się z mistrzem kominiarskim, który dokona odbioru instalacji. Możliwe jest również uzyskanie porady na temat użytkowania, obsługi i konserwacji.

źródło i zdjęcia: Jøtul Polska

Firma powiązana:

Jotul Polska

Telefon 58 340 38 88
www.jotul.pl, www.scan.dk, www.atra.fr
biuro@jotul.pl

Jotul Polska