Porady

Kärcher: Porady, które pozwolą zaoszczędzić do 80% wody

20.04.2016

Gotowanie, sprzątanie, mycie: Polacy zużywają 150 litrów wody na osobę dziennie. Przedstawiamy kilka porad, które pozwolą oszczędzić wodę zmieniając nasze nawyki.

Wodę można także zaoszczędzić sprzątając dom za pomocą paryRada 1:

Bardzo proste lecz efektywne: zakręcanie wody podczas szczotkowania zębów. Myjąc zęby z zakręconym kranem przez trzy minuty zaoszczędzimy aż 7 litrów wody. Korzystając z kubeczka podczas mycia zębów także oszczędzamy wodę. Naprawa kapiącego kranu pozwoli zaoszczędzić setki litrów wody miesięcznie.

Rada 2:

Wodę można także zaoszczędzić sprzątając dom za pomocą pary. Sprzątanie przy użyciu tradycyjnego mopa i wiadra zużywa pięć litrów wody na każde 60 metrów kwadratowych. Za pomocą parownicy SC 3 Premium firmy Karcher 1700 litrów pary jest produkowana z jednego litra wody służącego do wyczyszczenia tego samego obszaru. To oznacza, że oszczędzamy 80% wody. Parownica ta posiada także system automatycznego odkamieniania, jest błyskawiczna ponieważ bardzo szybko się nagrzewa – jest gotowa do pracy w 30 sekund! Zbiornik na wodę można bez przeszkód uzupełniać w trakcie pracy, bez potrzeby oczekiwania na wystudzenie bojlera. Ergonomiczna dysza Comfort wyposażona w ruchomy przegub doskonale przylega do czyszczonej powierzchni, bez względu na kąt pracy. Dodatkową zaletą czyszczenia parą jest to, że nie wymaga ona środków chemicznych.

Rada 3:

Parownica ta posiada także system automatycznego odkamienianiaBądźmy szczerzy: zmywanie to żadna frajda. Korzystanie ze zmywarki jest praktyczne, oszczędzające wodę i efektywne. A oto jak prawidłowo korzystać ze zmywarki: zawsze włączajmy ją gdy jest pełna. Płukanie naczyń pod bieżącą wodą nie jest konieczne ponieważ nowoczesne zmywarki czyszczą naczynia bez czyszczenia wstępnego. Pamiętaj żeby nastawiać zmywarkę na krótki program gdy naczynia są tylko lekko zabrudzone.

Rada 4:

Latem zaleca się podlewanie ogrodów I kwiatów na balkonach rano. O tej porze dnia woda nie paruje tak szybko jak po południu I kwiaty mają odpowiedni zapas na cały dzień. Karcher Rain System z funkcją Senso Timer jest idealny do automatycznego podlewania ogrodu. Czas nawadniania może być dowolnie ustawiony a rośliny podlewane wężami umieszonymi w ogrodzie czy na balkonie.

Mycie warzyw i owoców pod bieżącą wodą skutkuje dużym zużyciem wodyRada 5:

Mycie warzyw i owoców pod bieżącą wodą skutkuje dużym zużyciem wody. Lepiej myć jabłka czy marchewki w misce. To pozwala zaoszczędzić duże ilości wody. Wodą, która pozostała można podlać kwiaty w domu.

Rada 6:

Czyszczenie auta, elewacji domu, bram garażowych czy podjazdów to nie lada wyzwanie. Można jednak zrobić to w łatwy, prosty i, co ważne, ekologiczny sposób. Przy wykorzystaniu urządzeń wysokociśnieniowych z serii K 7 Premium eco!ogic. Korzystanie z urządzenia pozwala nam zaoszczędzić wodę i energię i jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Korzystamy więc my i środowisko. Używanie podczas czyszczenia wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących wpływa na ograniczenie zużycia wody i w wielu wypadkach pozwala zrezygnować ze stosowania chemii (np. dzięki urządzeniom Kärcher zużycie wody ograniczone jest aż do 80%, w stosunku do tradycyjnego mycia wężem ogrodowym).

źródło i zdjęcia: Kärcher

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.