Porady

Bosch: Stylowa budka dla ptaków krok po kroku

19.04.2016

Śpiew ptaków o poranku to jedna z piękniejszych melodii wiosny i lata. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem wyjątkowych gości, zbuduj im przytulne mieszkanie w ogrodzie lub na balkonie.

Z Dremelem nawet Twoja budka dla ptaków będzie inna niż wszystkie.

POBIERZ SZABLON!!!

Będą ci potrzebne:

Narzędzia i akcesoria Dremel®:

  • Kompaktowa wyrzynarka brzeszczotowa Dremel® Moto-Saw

Brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych MS52
Materiały:

  • 2 fragmenty płyty MDF (42 cm x 30 cm x 12 mm)
  • 2 fragmenty płyty MDF (26 cm x 10 cm x 12 mm)
  • 2 fragmenty płyty MDF (20 cm x 10 cm x 12 mm)
  • 2 fragmenty płyty MDF (40 cm x 15 cm x 3 mm)
  • Klej do drewna
  • Ultramocny klej
  • Farba akrylowa, pędzel, rolka, wiertło

Narysuj szablon na kartce papieru A3 i wytnij goKrok 1:

Materiał, z którego wykonany jest ten projekt to zwykła drewniana płyta, którą możesz kupić w markecie budowlanym. Narysuj szablon na kartce papieru A3 i wytnij go. Następnie przenieś szablony skrzydeł na dwa kawałki płyty MDF o wymiarach 40 cm x 15 cm x 3 mm, a pozostałe szablony na dwie płyty MDF o wymiarach 42 cm x 30 cm x 12 mm.

Krok 2:

Precyzyjne wycięcie narysowanych częściZ pomocą praktycznej kompaktowej wyrzynarki brzeszczotowej Dremel® Moto-Saw wyposażonej w brzeszczot do drewna MS52 możesz precyzyjnie wyciąć narysowane części.

Krok 3:

Teraz sklej pozostałe cztery elementy z płyty MDF klejem do drewna, aby utworzyły budkę i pozostaw ją do wyschnięcia. Następnie użyj kleju do drewna aby po obydwu stronach budki zamocować ścianki w kształcie ptaka. Upewnij się, że budka jest przyklejona na równi z tylną krawędzią elementów bocznych.

Krok 4:

Pora na wykończeniePora na wykończenie: użyj farby akrylowej, aby pomalować skrzydła ptaka i dopasuj kolor budki do koloru podłoża, na którym ją zamocujesz. Po wyschnięciu farby przyklej skrzydła do bocznych elementów budki, używając ultramocnego kleju. Upewnij się, że skrzydła przylegają równo do tylnej krawędzi elementów bocznych. Teraz możesz zawiesić budkę w wybranym miejscu. Na pewno już wkrótce wprowadzą się do niej skrzydlaci goście.

źródło i zdjęcia: Bosch

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.