Porady

Bosch: Zajączek wielkanocny na kółkach

17.03.2016

Już nigdy dzieci nie będą nadaremnie oczekiwać wielkanocnego zajączka! Zrób swoim dzieciom przyjemność i wykonaj samodzielnie zajączka na kółkach.

Już się naskakał! Nowoczesny zajączek wielkanocny posiada cztery drewniane kółka i daje się za sobą ciągnąć. To zabawka, który ozdobi Twój dom i sprawi wiele frajdy Twoim dzieciom. I to nie tylko w Wielkanoc. Parę odpowiednich wskazówek i właściwe narzędzia sprawią, że jej wykonanie sprawi również Tobie dużo radości. 

Potrzebne elektronarzędzia:

Akcesoria pomocnicze:

Brzeszczot do cięć krzywoliniowych T 101A0

Potrzebne materiały:

  • 1x sosnowa płyta klejona o wymiarach 80 x 30 cm x 1,8 cm1x,
  • sosnowy kołek (0,8 x 100 cm),
  • 1x szablon z wzorem zająca (POBIERZ SZABLON),
  • 4x drewniane kółka o średnicy ok. 6 cm,
  • 1x śruba oczkowa z drewnianym gwintem,
  • 1x sznurek o wybranej długości

Odrysowywanie szablonu

Odrysowywanie szablonu

Rozpocznij od wycięcia wydrukowanego wzoru zajączka. Odrysuj go na sosnowej płycie: połóż na niej szablon i za pomocą ołówka przenieś wzór na powierzchnię drewna.

Wycinanie

Wycinanie

Zaciskiem przymocuj płytę do stołu, a następnie za pomocą wyrzynarki i odpowiedniego brzeszczotu wytnij odrysowany wcześniej kształt zajączka. Przetnij także kołek na dwie części o odpowiedniej długości (np. 14 cm). Do tego celu możesz użyć akumulatorowej wyrzynarki PST 18 LI. Wskazówka dla majsterkowiczów, którzy chcą wyciąć kółka samodzielnie: Wytnij piłą otwornicą dwa kółka z resztek drewna (o średnicy 6 cm), a następnie dokładnie je oszlifuj

Szlifowanie krawędzi

Szlifowanie krawędzi

Dokładnie oszlifuj powierzchnię oraz krawędzie zajączka. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło bezpiecznie bawić się zabawką. Do tego celu idealnie nadaje się poręczna szlifierka uniwersalna PSM Primo firmy Bosch.

Mocowanie kółek

Mocowanie kółek

Zajączek jest już prawie gotowy. Teraz musisz jeszcze tylko wywiercić otwory w każdej z nóg zajączka oraz w kółkach (wiertło nr 8), włożyć w otwory w kółkach kołki, a następnie nałożyć na nie kółka. Teraz wkręć śrubę oczkową z drewnianym gwintem z przodu zabawki i przywiąż do niej jeden koniec sznurka. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło wyprowadzić na spacer swoją nową, wielkanocną zabawkę. Ale pamiętaj: zajęci wyśmienitą zabawą nie przegapcie Świąt Wielkanocnych!

źródło i zdjęcia: Bosch

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.