Porady

Deante: Zlewozmywak wszystko umyje

23.02.2016

Chcąc ułatwić sobie codzienne prace w kuchni coraz częściej decydujemy się na zakup zmywarki. Jednakże nawet najbardziej nowoczesne urządzenie nie umyje wszystkich rodzajów naczyń i akcesoriów. Właśnie dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego zlewozmywaka, w którym można opłukać zarówno kruchą porcelanę, jak i wyszorować żeliwny szybkowar.

Wkładanie wszystkich naczyń do zmywarki może się źle skończyć - w najlepszym wypadku zniszczymy ulubione kryształowe kieliszki, a w najgorszym spowodujemy awarię kosztownego sprzętu. Właśnie dlatego planując wyposażenie kuchni warto się zaopatrzyć w wygodny i pojemny zlewozmywak marki Deante, np. z kolekcji: Andante, Rapido czy Sinope, Prospero, których komory mają pojemność aż 25 litrów. To dzięki niemu wyczyścimy duże blachy do pieczenia ciasta, czy zachowamy urodę srebrnej zastawy rodzinnej.

Wkładanie wszystkich naczyń do zmywarki może się źle skończyć

Co należy myć w zlewozmywaku?

Przygotowując cykl mycia naczyń pragniemy wykorzystać każdy zakamarek zmywarki. Właśnie dlatego nie warto wkładać do niej dużych garnków, brytfanek, blach do pieczenia ciast, a także bardzo zabrudzonych czy zatłuszczonych naczyń. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest namoczenie i wyczyszczenie ich w komorze zlewozmywaka. W zmywarce nie warto myć także noży - mogą się szybko stępić, a także plastikowych pojemników do przechowywania żywności - naczynia pozbawione specjalnego symbolu ulegną deformacji pod wpływem wysokiej temperatury. Dodatkowo, należy pamiętać, że zmywarka może uszkodzić przedmioty kruche, ręcznie zdobione, a także naczynia wykonane z mosiądzu, żeliwa, aluminium, czy srebra.

Przygotowując cykl mycia naczyń pragniemy wykorzystać każdy zakamarek zmywarki

Czym się kierować wybierając zlewozmywak?

Wybierając zlewozmywak warto zdecydować się na model z głęboką komorą. Zmieszczą się w niej duże naczynia, które należy odmoczyć, bądź napełnić wodą. Osoby, które często gotują powinny zwrócić uwagę na zlewozmywaki 1,5-komorowe. Mniejsza komora posłuży do rozmrażania mięsa, a także wygodnego opłukiwania warzyw i owoców przed gotowaniem, smażeniem, czy duszeniem. Można wybierać spośród modeli marki Deante ze stali szlachetnej, takich jak.: Sinope, Sonatina, Bolero, Maredo i Xylo, bądź granitowych, np.: Country, Andante, Rapido, Zorba. Z kolei zlewozmywaki dwukomorowe to propozycja dla rodzin, które często przebywają w kuchni wspólnie przygotowując posiłki. Ciekawe propozycje stanowią kolekcje Maredo, Xylo i Zorba od Deante.

Wybierając zlewozmywak warto zdecydować się na model z głęboką komorą

Co należy myć tylko ręcznie?

 • przedmioty z drewna - np. deski i łyżki, a także przedmioty z elementami drewnianymi,
 • szkło ręcznie malowane,
 • delikatne szkło i kryształy,
 • naczynia aluminiowe, miedziane i emaliowane,
 • mosiężne przedmioty,
 • żeliwne patelnie,
 • srebrną zastawę,
 • zastawę srebrną jednocześnie z zastawą ze stali oksydowanej,
 • naczynia z materiałów termoplastycznych,
 • przedmioty zanieczyszczone, zatłuszczone, które mogą zatkać odpływ zmywarki,
 • narzędzia, np. pędzle,
 • świeczniki.

źródło i zdjęcia: Deante

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante