Porady

geoPRODUCT: Jak mocować obrzeża trawnikowe?

19.02.2016

Każdy artykuł budowlany wymaga odpowiedniego montażu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie właściwie wypełniać swojej funkcji. Nie inaczej jest w przypadku obrzeży trawnikowych, które jeśli nie zostaną właściwie przymocowane, nie będą trzymały się w miejscu.

To zaś stanie się przyczyną zaburzenia nie tylko wyglądu terenu, ale przede wszystkim funkcjonalności plastikowych bordów – nie będą one mogły skutecznie rozdzielać dwóch sąsiadujących ze sobą powierzchni. Dlatego do mocowania obrzeży geoBORDER polecamy wyłącznie oryginalne kotwy geoPIN oraz gwoździe geoNAIL.

Kiedy stosować pierwsze z wymienionych mocowań, a kiedy drugie? Z racji swojej plastikowej budowy kotew należy używać w przypadku gruntów miękkich, takich jak ziemia, piasek czy trawnik. Oryginalne kotwy geoPIN to szerokie „szpile”, zapewniające dodatkową stabilizację obrzeży trawnikowych, które łatwo można wbić z użyciem gumowego młotka. W przypadku odcinków prostych montujemy je w liczbie 2-3 na metr bordu, z kolei na łukach liczbę mocowań podwajamy.

żródło i zdjęcie: geoPRODUCT

Firma powiązana:

geoPRODUCT Sp. z o.o.

Telefon 61 893 82 28, 61 287 09 09, 508 497 188
www.geoproduct.pl
info@geoproduct.pl

geoPRODUCT Sp. z o.o.