Porady

Ensto: Efektywne dogrzewanie pomieszczeń

18.02.2016

Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu jest zadaniem trudnym i nie zawsze osiągalnym za pomocą standardowego systemu ogrzewania. Sezon grzewczy w blokach mieszkalnych często zaczyna się znacznie później, niż chcieliby tego mieszkańcy, a domki letniskowe szybko wychładzają się podczas jesiennych nocy, podczas gdy ich właściciele wciąż pragną korzystać z uroków natury poza miastem.

W wielu sytuacjach komfort cieplny w budynku obniżany jest celowo, gdy nie wszystkie pomieszczenia używane są w sposób ciągły i zamiast nieustannie utrzymywać w nich komfortową temperaturę, wystarczy dogrzać w sytuacji, gdy zajdzie taka potrzeba (np. pokój gościnny na poddaszu).

Oprócz zalet standardowych grzejników elektrycznych, konwektory Ensto Beta posiadają właściwości wyróżniające je wśród ofert innych producentówEfektywne dogrzewanie – grzejniki konwekcyjne

We wszystkich sytuacjach tego typu istnieje potrzeba zastosowania dodatkowych źródeł ciepła, wśród których zdecydowany prym wiodą konwekcyjne grzejniki elektryczne, takie jak Ensto Beta. Jest wiele przyczyn, dla których grzejniki elektryczne doskonale spełniają swoją rolę:

  • niski koszt inwestycyjny – stosunkowo niska cena grzejnika, brak dodatkowych urządzeń (pompy, sterowniki, rury, komin);
  • łatwość instalacji – gniazdka elektryczne są we wszystkich pomieszczeniach, wystarczy podłączyć wtyczkę;
  • czystość i brak obsługi – brak konieczności czyszczenia i serwisowania, wykonywania przeglądów gazowych i kominiarskich;
  • cicha praca – termowentylatory (popularne "farelki") powodują znaczny hałas.

Koszty ogrzewania elektrycznego – fakty i mity

Kalkulując koszty ogrzewania elektrycznego należy wziąć pod uwagę koszt zakupu, instalacji, obsługi, przeglądów i oczywiście bieżące koszty zużycia energii. Dopiero wtedy podjąć można racjonalną decyzję na temat zastosowania w budynku określonego typu ogrzewania. W przypadku domów pasywnych, czy nawet dobrze ocieplonych domów energooszczędnych okazuje się jednak, że ilość energii cieplnej, którą należy dostarczyć w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego jest tak niska, że nie opłaca się inwestować w skomplikowane systemy grzewcze. Wystarczy zamontować grzejniki elektryczne wspomagane w niektórych miejscach elektrycznym ogrzewaniem podłogowym, gdyż koszt inwestycyjny ogrzewania innego typu zwróci się dopiero po kilkudziesięciu latach. Podobnie jest w przypadku dogrzewania – zalety grzejników elektrycznych z nawiązką rekompensują dodatkowe koszty wynikające z cen energii elektrycznej.

Dlaczego grzejniki Ensto Beta?

Oprócz zalet standardowych grzejników elektrycznych, konwektory Ensto Beta posiadają właściwości wyróżniające je wśród ofert innych producentów. Aby właściwie zrozumieć, na czym polega jakość grzejników Ensto Beta, należy poznać specyfikę kraju, w którym są produkowane – Finlandii.

Ogrzewanie domów w Finlandii, inaczej niż w Polsce, już od kilkudziesięciu lat oparte jest na energii elektrycznej. Duże odległości pomiędzy poszczególnymi domami i wykorzystanie energii nuklearnej sprawiły, że ogrzewanie elektryczne stało się powszechne i relatywnie tanie. Dlatego też Ensto, czołowy producent systemów ogrzewania, przez dziesięciolecia rozwijało technologię ogrzewania elektrycznego konstruując produkty trwałe, niezawodne i działające bezawaryjnie przez wiele lat. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu, grzejniki Ensto Beta są w stanie ogrzać nawet cały dom w trakcie największych mrozów – do takich właśnie warunków zostały zaprojektowane i w nich sprawdzają się od lat. Tym bardziej więc nadają się jako dodatkowe źródła ciepła dogrzewające w razie potrzeby określone pomieszczenie.

źródło i zdjęcia: Ensto

Firma powiązana:

Ensto Pol

Telefon 801 360 066
https://www.ensto.com
biuro@ensto.com

Ensto Pol