Porady

Botament: Masy izolacyjne na balkonach i tarasach

17.02.2016

Aby zabezpieczyć konstrukcje przed wnikającą wilgocią, a tym samym uchronić ja przed uszkodzeniem, stosuje się obecnie izolacje mineralne, które znajdują się bezpośrednio pod okładzina z płyt ceramicznych. Do stosowania nadają się zarówno izolacje jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe.

Izolacja specjalna Botament MD 2 The Blue 1 lub Botament MD 28 jest jedna ze sprawdzonych izolacji zespolonych, która może być stosowana nie tylko w silnie obciążonym obszarze zewnętrznym, ale również w basenach. Tak szeroki zakres zastosowania produktu daje inwestorom i wykonawcom największe możliwe bezpieczeństwo.

Izolacja specjalna Botament MD 2 The Blue 1 lub Botament MD 28 jest jedna ze sprawdzonych izolacji zespolonych

Aby zabezpieczyć konstrukcje przed wnikającą wilgocią, a tym samym uchronić ja przed uszkodzeniem, stosuje się obecnie izolacje mineralne

Izolacje Botament MD 2 The Blue 1 oraz BOTAMENT MD 28 należy nanosić w co najmniej dwóch warstwach

Aby zmniejszyć wnikanie wilgoci w graniczące części konstrukcyjne lub w szczeliny dylatacyjne, stosuje się oprócz zapraw klejowych, również systemowa taśmę uszczelniającą Botament SB 78. Izolacje Botament MD 2 The Blue 1 oraz BOTAMENT MD 28 należy nanosić w co najmniej dwóch warstwach. Grubość wyschniętej warstwy izolacji musi wynosić łącznie minimum 2,0 mm. Aby można było to osiągnąć, należy w wilgotnym stanie dwukrotnie nanieść warstwę o grubości 1,2 mm.

źródło i zdjęcia: Botament

Firma powiązana:

Botament Systembaustoffe

Telefon 61 286 45 20, -33
botament.com/pl.html
info@botament.pl

Botament Systembaustoffe