Porady

Kärcher: Kiedy zaczyna się sezon ogrodowy...

17.02.2016

… wraz z pierwszymi promieniami słońca czas na wiosenne porządki. Myjka ciśnieniowa jest szczególnie praktyczna ponieważ dzięki niej możesz łatwo i szybko poradzić sobie z wiosenną porządkową krzątaniną . Do tego całkiem sporą frajdę sprawia też patrzenie jak potężny strumień wody uderza w brud i spłukuje go. Ale ci, którzy korzystają z myjki ciśnieniowej tylko czyszcząc ścieżkę przed domem lub wejścia do garażu z zimowego brudu nie wykorzystują w pełni możliwości tego urządzenia. Stare doniczki, dzięki którym możemy wypełnić nasz taras zielenią czy meble ogrodowe – wszystko to można wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej dosłownie w mgnieniu oka.

Klasa urządzeń K 2 marki Kärcher to modele kompaktowe, mobilne i lekkie, które doskonale sprawdzają się w czyszczeniu mebli i narzędzi ogrodowych, tarasów, rowerów. Ich zaletą jest poręczność, łatwość obsługi i przechowywania. Model z "zestawem DOM" wyczyści też bramę garażową czy werandę. Dzięki dużym kołom i ergonomicznemu uchwytowi są one bardzo łatwe w transporcie.

Myjka ciśnieniowa jest szczególnie praktyczna ponieważ dzięki niej możesz łatwo i szybko poradzić sobie z wiosenną porządkową krzątaniną

Inne możliwości wykorzystania urządzenia są dostępne dzięki bogatej ofercie akcesoriów. Akcesoria do czyszczenia powierzchni płaskich to np. T-Racer oraz szczotka PS 40, które nie tylko wpływają na zwiększenie wydajności powierzchniowej urządzeń wysokociśnieniowych, ale także gwarantują lepszą skuteczność usuwania uporczywych zabrudzeń z poziomych i pionowych powierzchni płaskich w czasie krótszym nawet o 50% bez niepożądanych rozprysków wody.

Inne możliwości wykorzystania urządzenia są dostępne dzięki bogatej ofercie akcesoriów

Powierzchnie są równomiernie oczyszczone i chronione przed odpryskami wody dzięki specjalnej osłoniePowierzchnie są równomiernie oczyszczone i chronione przed odpryskami wody dzięki specjalnej osłonie. Możliwe jest także czyszczenie na wysokości, dzięki specjalnej lancy teleskopowej. Chcąc przykładowo wyczyścić żaluzje i rolety możemy to bezpiecznie zrobić aż do wysokości 4 metrów od ziemi. Ustawianie rusztowania lub kiwającej się drabiny nie jest już na szczęście konieczne.

Na marginesie: myjka ciśnieniowa jest zawsze lepszym wyborem w porównaniu do polewania powierzchni wężem ogrodowym. A to dlatego, że pozwala nam zaoszczędzić wodę i czas. Przez zwykły wąż ogrodowy przepływa 3500 litrów wody na godzinę. Dla porównania myjka ciśnieniowa zużywa w tym samym czasie jedynie 400 litrów wody.

źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.