Porady

Metpol: Dlaczego ściany z płyt gipsowo-kartonowych?

11.01.2016

W podjęciu decyzji o wykorzystaniu profili stalowych i płyt g-k pomoże wyliczenie wielu zalet, jakie posiada tego typu konstrukcja.

Po pierwsze, jest lżejsza od tradycyjnych ścian murowanych i tym samym mniej obciąża strop budynku. Lekką konstrukcję g-k można łatwo i szybko zmontować, a w razie zmiany przeznaczenia pomieszczenia, czy przebudowy – łatwo zdemontować ściany, by je zlikwidować lub postawić w nowym miejscu.

Stosując profile o przebiegu krzywoliniowym możemy ciekawie zaaranżować nasze pomieszczenia stawiając np. ściany łukowe. Kolejnymi zaletami ścian z płyt g-k są bardzo dobre parametry akustyczne oraz wysoka odporność na ogień.

Zastosowanie ścian z profili 50,75 lub 100 mm i płyt g-k dają oszczędności powierzchni wewnątrz budynku.

Ponadto, płyty gipsowo-kartonowe maja gładka powierzchnię, którą trudno uzyskać przy tradycyjnych tynkach. Płyta g-k jest świetnym podłożem do malowania, tapetowania czy pod płytki ceramiczne.

Zaletą gipsu (również płyty g-k) jest jego zdolność do wchłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza i oddawania jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Dzięki temu w pomieszczeniach tworzy się korzystny mikroklimat.

Wszystkie wymienione zalety składają się na obniżenie kosztów budowy. Nie ma konieczności stosowania przerw technologicznych związanych ze schnięciem tynków czy niekorzystna pogodą.

źródło i zdjęcia: Metpol

Firma powiązana:

Metpol

Telefon 61 650 07 00
www.metpol.pl, www.maxi-tec.pl
sprzedaz@metpol.pl

Metpol