Porady

REGULUS - system: Hybrydowa dystrybucja ciepła

01.02.2016

Hybrydowa dystrybucja ciepła to nowy etap w ewolucji systemów grzewczych. Oznacza połączenie w jednym obiegu, w jednym pomieszczeniu, komponentu o dużej bezwładności cieplnej ("podłogówka") z komponentem o znikomej bezwładności cieplnej i dużej efektywności grzewczej (systemy grzejnikowe REGULUS®-system).

Pomieszczenie ogrzewane jest przez ogrzewanie podłogowe wykonane np. na fragmencie podłogi w części komunikacyjnej oraz przez szybko reagujące grzejniki (ścienne lub kanałowe). Zasilanie obu komponentów wyprowadzone jest ze wspólnego rozdzielacza, czynnikiem grzejnym o tej samej temperaturze. Proporcje mocy grzewczej umieszczonej w podłodze, do mocy grzejników wynoszą 20-40% do 60-80%. 

Inwestorzy coraz częściej wybierają ogrzewanie hybrydowe, ponieważ czas uzyskania pożądanej temperatury lub jej zmiana w górę jest przy takiej opcji krótki, a wydatek energii niewielki. Ponadto "podłogówka" gwarantuje ciepłolubnym domownikom efekt ciepłej podłogi, a grzejniki precyzyjnie uzupełniają bieżące straty ciepła. Tak szeroko pojmowane bezpieczeństwo cieplne domowników połączone z ekonomiką grzania zapewnią grzejniki o małej bezwładności cieplnej i dużej sprawności. Takie właśnie są grzejniki REGULUS®-system.

źródło i zdjęcia: REGULUS-system

Firma powiązana:

REGULUS - system

Telefon 33 496 99 99, 33 815 10 25
www.regulus.com.pl
regulus@regulus.com.pl

REGULUS - system