Porady

Kärcher: W jaki sposób prawidłowo korzystać z myjki ciśnieniowej w czasie mrozów?

25.01.2016

Pamiętajmy aby odpowiednio przechowywać myjkę, tak by ochronić ją przed mrozem. Nie zawsze mamy możliwość przechowywania jej w domu. Aby uniknąć szkód wyrządzonych przez mróz, wskazane jest, aby spuścić resztki wody z urządzenia, akcesoriów i węży.

Pamiętajmy aby odpowiednio przechowywać myjkę, tak by ochronić ją przed mrozemNawet niewielka ilość wody po zamarznięciu może prowadzić do poważnego uszkodzenia myjki.

- "Gwałtowna siła wody bywa zazwyczaj niedoceniana". – twierdzi René Svoboda – ekspert firmy Kärcher.

Zaleca on uruchomienie myjki ciśnieniowej bez podłączenia wody dla około pół minuty. Jeśli urządzenie jest wyposażone w zbiornik na detergent, powinien on być opróżniony i wypłukany. Raz w roku należy również sprawdzić i oczyścić filtr wody na wlocie do naszej myjki ciśnieniowej. Można zrobić to od razu podczas przygotowania myjki do przechowywania przez zimę.

Wśród najczęściej popełnianych przez użytkowników błędów podczas eksploatacji myjki znajdują się również takie błędy jak:

  • po zakończonym użytkowaniu, nie zrzucanie ciśnienia. Urządzenie pozostaje wówczas cały czas pod ciśnieniem i wówczas szybciej się zużywa,
  • używanie nieodpowiednich środków czyszczących, może powodować uszkodzenia,
  • stosowanie zbyt krótkiego węża doprowadzającego wodę. To może również doprowadzić do szybszego zużycia, uszkodzenia, ponieważ ciśnienie nie ma gdzie się rozejść po zamknięciu pistoletu. Należy stosować wąż minimum 7,5 metra,
  • niestosowanie filtra. Drobiny piasku lub innych materiałów w raz z wodą mogą dostać się pod głowicę pompy myjki, a następnie do zaworów. Nie stosowanie filtrów może doprowadzić do przedwczesnego zużycia wewnętrznych elementów.

Raz w roku należy również sprawdzić i oczyścić filtr wody na wlocie do naszej myjki ciśnieniowej

źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.