Porady

Cersanit: Kabina prysznicowa skrojona na miarę

18.01.2016

Łazienka to zwykle jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu, w którym trzeba zmieścić zaskakująco dużo sprzętu. Zamiast wanny warto rozważyć zakup kabiny prysznicowej. To rozwiązanie proste i wygodne, zwłaszcza dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca, czasu i wody.  Aby gwarantowała nam komfort i wygodę, musimy mieć na względzie potrzeby wszystkich domowników i dopasować jej rozmiar do metrażu naszej łazienki.

Łazienka to zwykle jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu, w którym trzeba zmieścić zaskakująco dużo sprzętuDobór odpowiedniego modelu kabiny prysznicowej, który sprosta wymaganiom rodziny, wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników. Przed zakupem przyjrzyjmy się dokładnie łazience. Pierwszym krokiem jest ustalenie, w którym miejscu postawimy kabinę – to w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj. W małych łazienkach sprawdzą się kabiny narożne półokrągłe, z przesuwnymi drzwiami, których otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Modele wyposażone w łożyskowe rolki, zapewnią płynne otwieranie drzwi, zaś magnetyczne uszczelki pozwolą na ich szczelne domknięcie. Do większych łazienek warto rozważyć zakup kabiny kwadratowej z drzwiami przesuwnymi.

Wiele kabin zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, które mają ogromny wpływ na komfort użytkowaniaWiele kabin zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, które mają ogromny wpływ na komfort użytkowania. System dolnych rolek zastosowany w modelach Cersanit umożliwia szybkie wypięcie drzwi i ich łatwe wyczyszczenie, co znacznie wpływa to na łatwość utrzymania kabiny w czystości. Przy małych dzieciach czy seniorach doskonale sprawdzi się kabina z głębokim brodzikiem, który z powodzeniem zastąpi wannę.

W ofercie Cersanit znajdziesz kabiny o wymiarach 80x80 cm lub 90x90 cm – zanim zdecydujesz, którą wybierzesz, wymierz dokładnie swoją łazienkę – dla komfortu warto zachować co najmniej 80-90 cm wolnej przestrzeni przed brodzikiem. Gdy chcesz aby domownicy mogli wygodnie usiąść pod prysznicem polecamy głęboki (30 cm) brodzik z siedziskiem i odpowiednio niższą kabinę. Dobierając brodzik należy zwrócić uwagę na kształty i rozmiary produktów tak, aby do siebie pasowały. Wysokość kabiny dostosuj przede wszystkim do głębokości brodzika.Zabiegany rytm współczesnego życia narzucił przyspieszone tempo również zabiegom higienicznym

Brodziki Cersanit mają wysokość od 3 do 30 cm a wysokość kabin waha się od 167 do 190 cm - tworząc z nich komplet weź pod uwagę wzrost domowników oraz wysokość mieszkania. Niskie kabiny przeznaczone są do wysokich brodzików i odwrotnie – całość zestawu powinna mieścić się w przedziale 190-210 cm. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym i eleganckim wyglądzie łazienki, wybierz płaski brodzik (3 cm) z najwyższą kabiną – 190 cm.

Bezpieczna kabina posiada wypełnienie z hartowanego szkła o grubości co najmniej 5 lub 6 mm, co gwarantuje bezpieczeństwo, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.. Przy rozbiciu prawdopodobieństwo pokaleczenia się jest znikome, bo szkło rozpada się na małe kawałki o tępych krawędziach. To najwyższej jakości wypełnienie dostępne jest w ofercie Cersanit w pięciu różnych wariantach: przezroczystym, brązowym, grafitowym, o wzorze przypominającym splot tkaniny i  mrożonym z wzorem kół. Równie ważny jest bezproblemowy montaż. Wybierajmy modele z możliwością regulacji na profilach ściennych – pozwala to na właściwe uszczelnienie kabiny nawet w przypadku nierównych ścian i znacznie ułatwia zamontowanie.

Zabiegany rytm współczesnego życia narzucił przyspieszone tempo również zabiegom higienicznym. Sprzymierzeńcem w wyścigu z czasem i dbaniem o oszczędne gospodarowanie wodą stał się szybki, 5-6 minutowy prysznic, który odświeża i dodaje energii. W ofercie Cersanit znajdziesz szeroki wybór ponad 30 modeli kabin prysznicowych, które nie zrujnują twojego portfela.

źródło i zdjęcia: Cersanit

Firma powiązana:

Cersanit (Rovese S.A.)

Telefon 801 01 44 44
www.cersanit.com.pl

Cersanit (Rovese S.A.)