Porady

GDE Polska: Jakość sygnału wideo w wideodomofonach analogowych

13.01.2016

W wielu instalacjach wideodomofonowych analogowych zdarzają się problemy z jakością sygnału wideo, często powodami są nieodpowiednie przewody, zbyt długie odległości, proces starzenia się przewodów, zawilgocenie przewodów zwłaszcza ziemnych.

Bardzo istotny czynnik to jakość samego przewodu, stosowanie przewodów miedziowanych zamiast miedzianych. Sygnał WIDEO z kamer analogowych wideodomofonowych COMMAX jest wyprowadzony w systemie PAL i powinien być przesyłany np. przewodami koncentrycznymi, które jednak są mało popularne w instalacjach wideodomofonowych. W zdecydowanej większości przypadków układane są przewody proste (telefoniczne, komunikacyjne) lub przewody parowane (np. popularne skrętki FTP/UTP) i zazwyczaj przy odległościach do kilkudziesięciu metrów sygnał jest akceptowalny (zwłaszcza jeśli jest oglądany na monitorach 3.5” lub 5”).

Bardzo istotny czynnik to jakość samego przewodu, stosowanie przewodów miedziowanych zamiast miedzianych

W przypadkach gdy takowy sygnał jest przesyłany na zbyt długie odległości bądź jest zniekształcony lub zakłócany ciekawym i tanim rozwiązaniem jest stosowanie transformatorów dopasowujących, czyli tzw. transmiterów (jak do systemów CCTV PAL/NTSC). Rozwiązanie jest proste, tanie a same transmitery mogą mieć dodatkowo regulację wzmocnienia czy pełnić funkcję rozgałęźników. Idea instalacji poniżej.

źródło i zdjęcia: GDE Polska

Firma powiązana:

GDE Polska

Telefon 12 256 50 35, 12 256 50 25
www.gde.pl
biuro@gde.pl

GDE Polska