Porady

Jak dbać o wykładziny i dywany? – radzą eksperci Sklepów Komfort

07.10.2011

Brud, który jest dobrze widoczny na gładkiej podłodze (np. panelach lub wykładzinie elastycznej), nie rzuca się w oczy na dywanach i wykładzinach dywanowych. Nie oznacza to jednak, że wykładziny czy dywany mniej się brudzą.

Zanieczyszczenia, które nie zostaną usunięte podczas odkurzania nawarstwiają się i powodują, że wykładziny i dywany tracą intensywny kolor oraz sprężystość.

Gruntowne czyszczenie na mokro wykładzin i dywanów

Zwykłe odkurzanie usuwa z dywanu czy wykładziny tylko powierzchowne zabrudzenie, nie powodując dogłębnego usunięcia zanieczyszczeń, ani odświeżenia zapachu, dlatego przynajmniej dwa razy do roku powinno się gruntownie wyczyścić te powierzchnie. Nie każdy posiada jednak profesjonalny sprzęt, który sprawi, że podłoga będzie wyglądała jak nowa. W każdym sklepie Komfort można zamówić usługę profesjonalnego prania dywanu w specjalistycznej pralni.  Pranie odbywa się z zastosowaniem inteligentnej technologii, która rozpoznaje włókna dywanu, skutecznie usuwa brud, oczyszcza z roztoczy, sierści zwierząt i zabezpiecza dywan przed kolejnym zabrudzeniem. Dla wygody klienta dywan jest zabierany spod wskazanego przez niego adresu, a po wypraniu odwożony z powrotem na miejsce. Jednorazowy koszt transportu dywanu w obie strony wynosi 20 zł. Koszt prania 1 m2 dywanu wynosi 17,95 zł brutto. W przypadku dywanów o powierzchni 5 m2 i większych, koszt transportu ponosi KOMFORT.

Sklepy Komfort oferują usługę wypożyczenia odkurzacza piorącego do domu za jedyne 1 zł.

Warunkiem wypożyczenia jest zakup jednego z dwóch środków piorących do miękkich pokryć podłogowych – Koncentratu do wykładzin dywanowych i dywanów lub Koncentratu do wykładzin dywanowych i dywanów z formułą Fresh-Up (cena 51,99 zł/750 ml). Odkurzacz można wypożyczyć w każdym sklepie sieci KOMFORT, wystarczy przyjść do najbliższego salonu i zapytać sprzedawcę o urządzenie. Kaucja za wypożyczenie wynosi 300 zł.

Dostępność odkurzacza w danym sklepie można także sprawdzić na stronie internetowej sieci KOMFORT www.komfort.pl lub przez infolinię 0-801 30 11 30. Jeżeli sprzęt jest dostępny można go wypożyczyć od razu, w innym przypadku klient jest wpisywany na listę oczekujących i informowany telefonicznie o dostępności odkurzacza.  Pomoc w czyszczeniu wykładzin dywanowych, dywanów oraz tapicerek zapewni Koncentrat do wykładzin dywanowych Doskonale czyści wykładziny z włókien syntetycznych oraz meble tapicerowane. Dzięki nowej formule fresh up, nie tylko usuwa plamy, ale także neutralizuje nieprzyjemne zapachy takie jak np. nikotyna. Zawiera komponenty ograniczające powstawanie piany. Dzięki niemu dywany staną się czyste i świeże. Dostępny w sklepach Komfort w cenie 51,99 zł (750 ml).

Czyszczenie „na sucho” dywanów i wykładzin dywanowych wrażliwych na wodę 

Aby łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia z wykładzin lub dywanów proponujemy Proszek Granulat Carpetlife w zestawie ze szczotką. Jest to produkt o doskonałych właściwościach rozpuszczających brud. Przeznaczony jest do welurowych wykładzin dywanowych, syntetycznych dywanów o krótkich pętlach. Jego doskonałym atutem jest to, że czyszczenie zabrudzonych powierzchni odbywa się bez udziału wody. Nanosimy jedynie proszek na dywan lub wykładzinę, następnie szorujemy szczotką brudną powierzchnię. Pozostałość po proszku usuwamy odkurzaczem. Granulat idealny jest do pokryć wrażliwych na wilgoć. Cena za opakowanie (500 gr) – 41,99 zł.

Usuwanie uporczywych plam

Uporczywe plamy, trudne do usunięcia są zmorą każdej gospodyni domowej. Sklepy KOMFORT posiadają w swojej ofercie kilka sprawdzonych preparatów, które na pewno poradzą sobie z tym problemem. Do usuwania plam z wykładzin elastycznych i dywanowych, laminatów oraz lakierowanych i olejowanych podłóg drewnianych doskonale sprawdzi się odplamiacz Fleck&Weg. Dzięki aktywnemu tlenowi likwiduje uporczywe plamy po czerwonym winie, ślady po obcasach, gumie, plamy z błota i jedzenia. Preparat nanosimy na plamę chłonną ściereczką i usuwamy zabrudzenie, delikatnie je odciskając w kierunku od zewnątrz do środka plamy. Po zakończeniu odplamiania resztki koncentratu usuwany spryskując czyszczoną powierzchnię zimną wodą i odsączając ją ściereczką. Preparat dostępny jest w opakowaniu 400 ml – 39,99 zł oraz 100 ml – 12,99 zł.

Na mniejsze zabrudzenia i plamy proponujemy ściereczkę Fleck&Weg. Dzięki niej szybko i skutecznie usuniemy plamy z tapicerek, wykładzin dywanowych i elastycznych oraz dywanów. Wystarczy przyłożyć ściereczkę do plamy, przytrzymać kilka sekund, a plama po chwili całkowicie zniknie. Ściereczki Fleck&Weg łatwo mieszczą się do damskiej torebki lub do schowka samochodowego. Przynajmniej jedną warto zawsze mieć pod ręką, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musiały szybko usunąć plamę. Cena to 3,99 zł za sztukę.

Środek do usuwania uciążliwych plam – ELATEX, usuwa takie zabrudzenia jak zarysowania, guma, klej z elastycznych i tekstylnych wykładzin podłogowych, również pozostałości po środkach pielęgnujących i czyszczących. Preparat przeznaczony jest do PCV, CV linoleum, gumy, naturalnego i sztucznego kamienia. Cena produktu 200 ml – 31,99 zł.

Źródło: Sklepy Komfort

Więcej

Firma powiązana:

Sklepy Komfort

Telefon 0 801 30 11 30
www.komfort.pl

Sklepy Komfort