Porady

Loba-Wakol: Nakładanie wałkiem zamiast szpachlą

22.12.2015

Nowoczesna technologia WAKOL D 3330 Klej do wykładzin PCW Design umożliwia szybkie i wygodne układanie wykładzin dekoracyjnych z PCW. Specjalne wałki, dostarczane wraz z klejem we wspólnym opakowaniu, umożliwiają łatwe nakładanie cienkiej i równomiernej warstwy kleju na stojąco.

Przy natychmiastowym układaniu na szpachlowanym, pomalowanym wcześniej podkładem podłożu praca odbywa się w kierunku w głąb pomieszczenia, na ułożonej powierzchni. Do malowania wstępnego stosowany jest standardowy podkład Wakol, czyli WAKOL D 3074 Koncentrat gruntówki dyspersyjnej lub WAKOL D 3073 Gruntówka dyspersyjna. Stosowanie specjalnego podkładu nie jest wymagane.

Niezwykle długi czas układania wynoszący 180 minut zapewnia dostatecznie dużo czasu na ułożenie skomplikowanych wzorów, np. intarsji. Korygowanie ułożonej powierzchni, mimo dużej przyczepności początkowej systemu, jest bezproblemowo możliwe. Po ułożeniu wykładziny można od razu korzystać z pomieszczeń.

Pozostałości odcisków wskutek zgniatania kleju w trakcie układania i w ramach użytkowania są wyeliminowane ze względu na bardzo cienką warstwę kleju.

Rzecz jasna, WAKOL D 3330 Klej do wykładzin PCW Design wykazuje bardzo niską emisję, zgodnie z EMICODE EC1.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.wakol.de i pod numerem 06331/8001-0.

źródło i zdjęcia: Loba-Wakol

Firma powiązana:

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 436 24 20
www.loba-wakol.pl
biuro@loba-wakol.pl

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.