Porady

HG POLSKA: Marmur w łazience - czyszczenie i ochrona

21.12.2015

W nowoczesnych i ekskluzywnych łazienkach często stosowane są elementy z kamieni naturalnych, takich jak: marmur czy trawertyn. Pojawiają się one zarówno jako elementy podłóg, okładziny ścian czy zabudowy wanien i kabin prysznicowych. Wymienione kamienie, zwłaszcza zastosowane w takim miejscu jak łazienka, wymagają stosowania odpowiednich środków do ich pielęgnacji.

Ze względu na elementy wapienne znajdujące się w strukturze wymienionych kamieni, stosowanie popularnych środków czystości, zawłaszcza tych zawierających kwasy, może doprowadzi do trwałego uszkodzenia powierzchni.

HG MELCZKO DO MARMURU zostało specjalnie opracowane do bezpiecznego i skutecznego czyszczenia tego typu okładzin w łazience. Preparat świetnie usuwa łazienkowe zabrudzenia takie jak: osady z mydła i płynów prysznicowych, nacieki, ślady osadzającego się kamienia. Stosuj go regularnie!

W celu większej ochrony marmuru, trawertynu i innych nasiąkliwych kamieni naturalnych polecamy także HG IMPREGNAT DO MARMURU. Preparat zabezpiecza powierzchnię kamienia nie tylko przed powstawaniem osadów i ich trwałym przyleganiem do kamienia, ale także przed zaplamieniem powierzchni.

Nie warto ryzykować, stosuj tylko najlepsze i bezpieczne produkty. Nowoczesność, komfort i ekskluzywność pięknych łazienek, to także pełne poczucie ich czystości!

źródło i zdjęcia: HG Polska