Porady

ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych: Montowanie zadaszenia ze szkła

10.12.2015

Zadaszenia, gdzie materiałem wypełniającym jest szkło ma bardzo dużo zalet estetycznych, ale również, a może przede wszystkim dużo zalet praktycznych. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu przybliżyć jakie wartości płyną z montowania zadaszeń szklanych.

Zalety montowania zadaszenia szklanego w biznesie

Jest bardzo dużo plusów płynących z montowania takich zadaszeń w biznesie. Weźmy tutaj na przykład halę produkcyjną. Dzięki zastosowaniu zadaszenia ze szkła jesteśmy w stanie w naturalny sposób dostarczyć tak potrzebnego światła na naszej hali produkcyjnej. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać ze sztucznego oświetlenia, które męczy oczy.

Światło to tylko jeden z plusów takiego zadaszenia. Niewątpliwym atutem instalowania szklanego zadaszenia w wyżej wymienionych halach jest fakt, że dzięki temu podwyższamy bezpieczeństwo naszej hali w czasie pożaru.

Dodatkowym autem takiego zadaszenia jest fakt, że nie będziemy musieli zapalać lamp na tarasie

Nikomu tego nie życzymy, ale jeśli taka sytuacja jak wybuch pożaru będzie miała miejsce w Państwa hali to może się okazać, że zadaszenia ze szkła mogą uratować praktycznie całą konstrukcję hali. Jeśli wypełnienie zadaszenia jest z szyb ognioodpornych możemy być spokojni o to, że ogień nie zajmie dachu przedsiębiorstwa, dzięki czemu unikniemy zawalenia sufitu.

Zalety montowania zadaszenia ze szkła na tarasie

Taras to miejsce, w którym ludzie uwielbiają spędzać czas przy grillu razem ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. Jest to również miejsce, gdzie coraz więcej osób spędza samotnie czas, wyciszając się i czytając zaległe książki.

Zainstalowanie takiego zadaszenia pozwoli nam przede wszystkim na możliwość przesiadywania na tarasie podczas deszczu. Już nie będą musieli Państwo uciekać przed kroplami deszczu do domu. Od tej pory będzie możliwość siedzenia na tarasie w czasie deszczu i będzie można przyglądać się temu jak krople deszczu rozwalają się on nasze zadaszenie.

Dodatkowym autem takiego zadaszenia jest fakt, że nie będziemy musieli zapalać lamp na tarasie. Promienie słoneczne świetnie przechodzą przez szkło, dzięki czemu możemy mieć pewność, że na naszym tarasie nigdy nie będzie ciemno podczas dnia.

źródło i zdjęcia: ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych

Firma powiązana:

ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych

Telefon 22 863 27 90, 501 056 885, 502 028 066
www.zkm.com.pl
zkm@zkm.com.pl

ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych