Porady

Findrewno: Dlaczego dom z bali drewnianych?

16.11.2015

Prawdziwy dom z bali jest ciepłym, przyjemnym i zdrowym miejsce dla Państwa rodziny. Ponadto, jest to dom ekologiczny, który dosłownie troszczy się o ludzi, którzy w nim mieszkają. Posiadanie domu z bali firmy Honka jest kluczem do dobrego życia!

OPTYMALNA WEWNĘTRZNA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA

Masywne bale mają unikalną zdolność wchłaniania wilgoci i uwalniania jej do powietrza w pomieszczeniu po wyschnięciu. Optymalna dla zdrowia wilgotność powietrza wewnątrz wynosi 30-55%. Według badań, im więcej drewna znajduje się w wewnętrznych ścianach domu, tym zdrowszym powietrzem będziecie Państwo mogli oddychać w swoim domu.

DOM Z NATURY WOLNY OD PLASTIKU

Dzięki inteligentnemu systemowi wentylacji Honka Smart Ventilation System™ możemy budować masywne ściany drewniane izolowane włóknem drzewnym, które oddychają, bez stosowania plastikowych membran wodoszczelnych. Naturalnie oddychające ściany pozwalają parze wodnej na swobodne przemieszczanie się między ścianą i powietrzem. Oprócz drewna, stosujemy w ścianach izolację z włókien drzewnych w celu wzmocnienia naturalnych cech drewna. Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne stosowane w domach Honki są strukturalnie bezpieczne, co gwarantuje Państwa rodzinie życie w bezpiecznym domu na pokolenia.

ŻYCIE W HARMONII

Dom Honki jest zdrowym miejscem, gdzie naturalne cechy drewna odgrywają istotną rolę. Bale sprzyjają ogólnemu zadowoleniu tworząc zdrowe środowisko życia, gdzie dobra jakość powietrza oraz akustycznie i estetycznie przyjazne wnętrze łączy się z nowoczesną architekturą i ekologicznym budownictwem. Udowodniono w badaniach przeprowadzonych w Japonii i Norwegii, że harmonijne rozwiązania architektoniczne, spokojna paleta barw wykorzystanych we wnętrzach, przytulna część mieszkalna i drewno jako materiał budowlany ma pozytywny wpływ na człowieka wzbudzając radość, zwiększając spokój, a tym samym komfort życia.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno