Porady

Wilo: Wykorzystanie wody deszczowej

24.11.2015

Podlewanie ogrodu lub mycie miejsc takich jak taras czy ścieżki ogrodowe z użyciem wody deszczowej jest rozsądne, niedrogie i przyjazne dla środowiska.

Systemy wykorzystania wody deszczowej Wilo tłoczą wodę bezpośrednio do punktów czerpalnych w obiekcie. Wykorzystanie wody deszczowej jest rozwiązaniem rozsądnym, niedrogim i przyjaznym dla środowiska.Specjalnie zaprojektowane systemy Wilo dzięki wodzie deszczowej umożliwiają pokrycie około 50% dziennego zapotrzebowania na wodę. W ten sposób można chronić środowisko naturalne i domowy budżet.

Sposób niedrogi i przyjazny dla środowiska: postaw na wodę deszczową

Wykorzystaj cenną wodę, którą daje nam natura: wodą deszczową można podlewać ogrody lub myć miejsca na zewnątrz domu, takie jak taras czy ścieżki ogrodowe - to tańsza i bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa niż stosowanie wody użytkowej.

Wykorzystaj cenną wodę, którą daje nam natura: wodą deszczową można podlewać ogrody lub myć miejsca na zewnątrz domu

Zbiornik wody deszczowej Wilo wykorzystuje naturalne zasoby

Zbiornik wody deszczowej w połączeniu z regulowanym zależnie od zapotrzebowania urządzeniem do wykorzystania wody deszczowej zapewnia równomierne i ciche nawadnianie. Zraszanie, deszczowanie, nawadnianie i czyszczenie - tam, gdzie woda użytkowa jest za droga, idealnie nadaje się do tego kompletny system wykorzystania wody deszczowej Wilo.

Czy wiedziałeś...

... że czteroosobowe gospodarstwo domowe w Niemczech może rocznie zaoszczędzić nawet 70 000 litrów wody użytkowej dzięki wykorzystaniu wody deszczowej? Faktyczna ilość zależy od miejsca zamieszkania i wielkości użytkowej powierzchni dachu.

Wodę deszczową można wykorzystywać na różne sposoby

Wody deszczowej można na przykład używać do spłukiwania toalety, do pralki i podlewania ogrodu. Istnieją też liczne możliwości wykorzystania w przemyśle i rzemiośle.

źródło i zdjęcia: Wilo

Firma powiązana:

Wilo Polska

Telefon 22 702 61 61, 801 369 456
www.wilo.pl, www.doborpompy.pl
wilo@wilo.pl

Wilo Polska