Porady

Rekuperatory.pl: Wentylacja domu późną jesienią

16.11.2015

Niskie temperatury spowodowały już w wielu domach załączenie się systemu grzewczego. Temperatura nocą spada już o kilka kresek poniżej zera, na szybach pojawia się Dziadek Mróz, a szyby w aucie trzeba skrobać. Zima za pasem...

Jednak zanim system grzewczy załączy się na dobre, w domach z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, póki co...w ciągu dnia... w październiku... grzejniki pozostają jeszcze chłodne. Ich załączenie opóźnia rekuperator...W ciągu dnia przez czerpnię wchodzi do rekuperatora powietrze o temperaturze niemal +10 stopni C, dzięki odzyskowi energii z powietrza wywiewanego do pomieszczeń nawiewamy +19 stopniTemperatura powietrza nawiewanego jest niemal równa temperaturze komfortu (w zależności, jak ją ustawimy). Nawet jeżeli ustawione zostały 22 stopnie, system grzewczy podgrzeje powietrze tylko o 3 stopnie.Zrzut z pomiarów on-line rekuperatora AERIS pokazuje, jaki był odzysk ciepła: pomarańczowe tło: tyle energii odzyskał rekuperator. Tyle oszczędności dała rekuperacja.

Warto pamiętać, że powietrze w rekuperowanych pomieszczeniach jest cały czas wymieniane: zużyte zamieniane na świeże, o niskiej zawartości dwutlenku węgla. A mimo to, ciepłe. Wspaniale!

Zapytaj o montaż rekuperacji w swoim domu: wypełnij formularz zapytanie-ofertowe, skorzystaj z darmowej porady inżynierskiej.

źródło i zdjęcia: Rekuperatory.pl

Firma powiązana:

Rekuperatory.pl

Telefon infolinia 603 446 366
www.rekuperatory.pl
pytania@rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl