Porady

Rekuperatory.pl: Rekuperator w domu z bali

13.11.2015

Kilka dni temu ekipa Rekuperatory.pl ukończyła montaż systemu rekuperacji w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje - dokładnie te same, które stosuje się w domach z pustaków.

W domu tym wykonanym z bali okrągłych zamontowany został rekuperator AERIS 350 z wymiennikiem przeciwprądowym. Główne kanały instalacji wykonano ze stalowych kanałów wentylacyjnych, a odgałęzienia z nowoczesnych przewodów wentylacyjnych R-Vent Flex System.Część instalacji wentylacyjnej prowadzonej pod sufitem: główne kanały

Wykonanie rekuperacji w domu z bali nie różni się wiele od systemu rekuperacji wykonanego w budynku ze standardowych pustaków. Instalację wentylacyjną można w nim zrobić - tak samo jak w zwykłym domu, zarówno z tradycyjnych kanałów stalowych, jak i nowoczesnego tworzywa PE systemu R-VENT Flex System, który pozwala na całkowite ukrycie przewodów w konstrukcji posadzki.

Kanały przygotowane pod montaż rekuperatora

Korzyści z rekuperacji w domach drewnianych są takie same, jak wszędzie: świeże, filtrowane powietrze przez całą dobę bez strat energetycznych na wentylacji (które mają miejsce przy wentylacji grawitacyjnej przez kominy) oraz odzysk ciepła i oszczędności na ogrzewaniu.

źródło i zdjęcia: Rekuperatory.pl

Firma powiązana:

Rekuperatory.pl

Telefon infolinia 603 446 366
www.rekuperatory.pl
pytania@rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl