Porady

Stahlton: Zastosowanie bloczków izolacyjnych ISOMUR ® Plus

04.11.2015

Bloczki ISOMUR® Plus zamykają przerwę w poziomej izolacji podłogi na gruncie, powstającą w miejscu posadowienia ściany konstrukcyjnej na ścianie fundamentowej, jak również ściany działowej na płycie przyziemia lub stropie nad nieogrzewaną piwnicą lub garażem.

Isomur ® Plus powoduje zamknięcie przerwy w izolacji termicznej na styku:

- ściany konstrukcyjnej ze ścianą fundamentową
- ściany działowej ze stropem nad nie ogrzewaną piwnicą/garażem
- płytą przyziemia w budynku niepodpiwniczonym.


W efekcie powoduje to zamknięcie pasa izolacji „ocieplenie ściany zewnętrznej-ocieplenie posadzki” i termiczne „odcięcie” budynku od gruntu. Pozwala to bardzo skutecznie na zlikwidowanie występującego w tej strefie znacznego mostka cieplnego w kierunku pionowym.

ISOMUR® Plus zbudowany jest z nośnego szkieletu z lekkiego betonu zbrojonego włóknem szklanym i izolacji ze styropianu EPS

Stosowanie bloczków izolacyjnych wpływa na podniesienie poziomu temperatury wewnętrznych powierzchni ścian w cokole budynku znacznie powyżej temperatury punktu rosy (wykroplenie się pary wodnej) i skutecznie eliminuje ryzyko powstawania zarodników grzybów pleśniowych.

ISOMUR® Plus zbudowany jest z nośnego szkieletu z lekkiego betonu zbrojonego włóknem szklanym i izolacji ze styropianu EPS. Dzięki oryginalnemu ukształtowaniu przestrzennemu rdzenia nośnego, może on przenosić znaczne naprężenia ściskające na ściany fundamentowe obiektu i pozwala na wznoszenie na nim budynków do czterech naziemnych kondygnacji.

Isomur jest zatem elementem spełniającym dwie funkcje: izolację termiczną cokołu budynku oraz przenoszenie obciążeń ściskających ze ścian konstrukcyjnych na fundament budynku.

Oprócz tego ze względu na dobór odpowiedniej mieszanki lekkiego betonu oraz jego struktury (niski stopień porowatości) uzyskuje się efekt dodatkowej poziomej izolacji przeciwwilgociowej, zapobiegającej kapilarnemu podciąganiu wody do posadowionych na bloczku warstw muru.

Zalety:

ISOMUR® Plus efektywnie rozwiązuje problem mostków cieplnych w części cokołowej budynku, dzięki swoim charakterystycznym właściwościom:

- charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej, przy jednoczesnym zachowaniu dużej wytrzymałości na ściskanie (pozwalają na wznoszenie na nim do 4 kondygnacji budynku),
- wpływają na podniesienie poziomu temperatury na powierzchniach ścian w części cokołowej i narożach pomieszczeń
ograniczają ryzyko powstawania grzybów pleśniowych, powstających pod wpływem zawilgocenia (zjawisko „roszenia”)
pozytywnie wpływają na zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu,
- minimalizują straty ciepła, mające ogromny wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania pomieszczeń,
- elementy są tylko w nieznacznym stopniu nasiąkliwe , a zatem nie występuje obniżenie właściwości izolacyjnych bloczka,
- niska nasiąkliwość stanowi dodatkową izolację przeciwko kapilarnemu podciąganiu wody do warstw muru posadowionych na bloczku,
- wbudowanie elementów jest proste i bezproblemowe,
- wysoka jakość i dokładność wymiarowa nie wymaga stosowania szczególnych zabiegów na etapie murowania,
- sprawdzone rozwiązanie (w Szwajcarii od 1985r, w Niemczech od 1992r na rynku),
- stosując ISOMUR® Plus, można skorzystać z dokładnej metody obliczania zapotrzebowania obiektu na energię cieplną, a zatem oszczędzić kolejne 5 lub nawet 10% wyliczonej wielkości zapotrzebowania energetycznego obiektu. Ma to istotne znaczenie dla klasyfikacji w świetle nowej Dyrektywy Energetycznej.

źródło i zdjęcia: STAHLTON POLSKA

Firma powiązana:

Stahlton Polska

Telefon 71 317 79 22
www.stahlton.pl
biuro@stahlton.pl

Stahlton Polska